Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
G. Nausėda sako, kad reikia nedelsiant spręsti valstybėje kilusią pasitikėjimo krizę

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva šalia pandemijos ir nelegalios migracijos krizių turi ir trečiąją – pasitikėjimo – krizę. Pirmąją kadenciją įpusėjęs valstybės vadovas „Kauno dienai“ teigė, kad šią krizę privalu nedelsiant spręsti.

„Taip, pykčio, priešpriešos, konfliktų šiandien yra daug. Per daug. Pandemija, kurios niekas negalėjo numatyti, padidino susvetimėjimą ir pyktį visuomenėje. Lietuva šalia pandemijos ir nelegalios migracijos krizių turi trečiąją – pasitikėjimo – krizę, kurią turime nedelsdami spręsti“, – į dienraščio „Kauno diena“ raštu užduotus klausimus atsakydamas teigė G. Nausėda.

Trečiadienį „Kauno dienoje“ publikuotame interviu prezidentas įvertino ir dalies apžvalgininkų pastabas dėl esą jo užimtos laikysenos valstybėje pastaruoju metu atsiradusių radikalesnių sambūrių atžvilgiu. Prezidentas tvirtina, kad su nė viena politine jėga ar žmonių grupe jis neflirtuoja ir partijų bei žmonių neskirsto į geresnius ar blogesnius.

„Kaip prezidentas, neskirstau nei partijų, nei žmonių ir kalbuosi su visais. To paties linkėčiau ir kitiems“, – teigė G. Nausėda ir pažymėjo, kad su nė viena grupe neflirtuoja.

„Aš su niekuo neflirtuoju. Kaip sakiau, neskirstau partijų ir žmonių į geresnius ar blogesnius, į vertus bendrauti ir to nenusipelniusius. Stengiuosi bendrauti su visais. Nemanau, kad kitokią nuomonę ar požiūrį turinčius mūsų šalies piliečius turėtume stumti į paraštes ar kokius nors užribius“, – „Kauno dienai“ teigė prezidentas.

Įvertino santykius su Vyriausybe: neužsiėmiau ir neužsiimsiu kritika dėl kritikos

„Kauno dienai“ prezidentas įvertino ir savo santykius su Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybe. G. Nausėda tvirtino, kad nėra taip, jog iš Prezidentūros pusės pasigirstanti kritika Ministrų Kabinetui ir atskiriems joms ministrams neturėtų pagrindo.

„Kalbant apie kritiką – Konstitucija Respublikos prezidentui suteikia valstybės vadovo įgaliojimus ir pareigas, tad noriu tikėti, kad turiu teisę reikšti kritines pastabas, ypač tais atvejais, kai matau taisytinų ar tobulintinų dalykų, nepasvertų, skubotų ar net valstybei žalingų sprendimų“, – dienraščiui teigė G. Nausėda.

Kita vertus, pažymėjo prezidentas, nepaisant jo išsakomos kritikos atskiriems Vyriausybės ministrams, santykiai su dabartiniu Ministrų Kabinetu nėra tokie įtempti kaip kad kartais parodoma viešojoje erdvėje.

„Kai kalbame apie prezidento santykį su Vyriausybe, turėčiau paminėti, kad iš bendravimo su ja į viešumą dažniausiai patenka tik nuotrupos, iš kurių dar neretai ir bandomas sukurti dirbtinis konfliktas. Iš ilgo pokalbio visada galima ištraukti vieną frazę ir sukurti intrigą, kurios realiai net nebuvo“, – teigė jis.

„Kai buvo ankstesnė Seimo dauguma ir Vyriausybė, atrodė, kad vos ne kariaujame. Šiandien taip pat pateikiamas bendravimas su šia Vyriausybe“, – akcentavo G. Nausėda.

Pasak šalies vadovo, jo atstovaujama institucija niekada neužsiėmė kritika dėl kritikos ir veikiau siekė politiniame lauke balansuoti.

„Prezidento institucija, kaip matau ją aš, yra skirta jėgoms, kitoms valdžios šakoms balansuoti. Ne aklai pritarti viskam, ne nuolat kovoti, o būtent balansuoti. Jei kažkas daroma gerai – prezidentas visada padės, parems, pritrauks kitų politinių jėgų paramą, taip darėme ne kartą. Jei kažkas bus daroma blogai – prezidentas kritikuos (...). Niekuomet neužsiėmiau ir neužsiimsiu kritika dėl kritikos“, – teigė prezidentas.

Rekomenduojami video