Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
F. Jansonas: apkalta M. Navickienei padėtų greičiau atsakyti į iškilusius klausimus

Prezidento vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas mano, kad Seime kylanti iniciatyva rengti apkaltą buvusiai socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei padėtų greičiau atsakyti į „Foxpay“ skandalo kontekste kylančius klausimus.

„Apkalta, šiuo atveju, matyt, turi vienintelį pliusą, kad gali padėti greičiau atsakyti į iškilusius klausimus“, – „Žinių radijui“ antradienį teigė F. Jansonas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad pastarąją kadenciją Seime surengtos apkaltos neturėjo reikšmingos įtakos buvusių parlamentarų politinei karjerai – Petras Gražulis laimėjo mandatą Europos Parlamente (EP), o naują politinę jėgą telkiantis Remigijus Žemaitaitis, pasak F. Jansono, „rudenį neabejotinai grįš į Seimą“.

„Poveikio požiūriu, apkalta yra labiau grūmojimas, bet jei procesas padės atsakyti į klausimus – valio“, – sakė F. Jansonas.

Tuo metu viešojoje erdvėje kylant klausimams dėl prezidento Gitano Nausėdos santykių su M. Navickienės skandale figūruojančios Ievos Trinkūnaitės tėvu Valdu Trinkūnu, F. Jansonas pabrėžia, kad į klausimus šioje istorijoje turi atsakinėti iš minisrės posto pasitraukusi M. Navickienė, o ne G. Nausėda.

„Elgesys, kai bandai visus aplink įtraukti į savo balą ir sakai „žiūrėk, žiūrėk, čia visi truputį purvini“ – politiškai tai visiškai suprantama, žmogiškai tai labai juokinga. (...) Aptaškęs kitus, nuo to švaresnis netampi“, – sakė prezidento patarėjas.

„Ministrė susidūrė su didžiulėmis problemomis. Su šiomis problemomis susidūrė jos partija. (...) Šiuo atveju, klausimai yra buvusiai ministrei, ji juos turės atsakyti“, – pažymėjo F. Jansonas.

Apie galimus G. Nausėdos ir V. Trinkūno ryšius praėjusią savaitę skelbė portalas delfi.lt. Portalo šaltinių duomenimis, prezidentas yra geras V. Trinkūno bičiulis. Teigiama, kad šalies vadovas mėgsta ilsėtis „SPA Vilnius“ centruose, be to, V. Trinkūnas bent kartą kaip asmeninis prezidento svečias buvo įtrauktas į Liepos 6-osios minėjimo Prezidentūroje oficialių svečių sąrašą.

Skelbiama, kad 2009–2015 m. V. Trinkūnas buvo „SPA Vilnius“ generalinis direktorius, taip pat yra atidaręs SPA centrą Vilniuje, viešbutį ir SPA centrą Anykščiuose. Be to, V. Trinkūnas yra buvęs Lietuvos banko valdybos narys.

ELTA primena, kad apie apkaltos M. Navickienei iniciatyvą praėjusią savaitę prakalbos Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija. Jie siūlo parlamente sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, kuri tirtų konservatorės ryšius ir galimas grėsmes nacionaliniam saugumui.

Tarp klausimų – dėmesys ir Informacinės visuomenės plėtros komiteto viešajam konkursui, kurį laimėjo „Foxpay“. Taip pat norima išsiaiškinti ir buvusios ministrės šeimos kelionės privačiu lėktuvu į Dubajų aplinkybes.

Kilus skandalui dėl ryšių su tolima giminaite ir finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke I. Trinkūnaite bei jos sugyventiniu, už sukčiavimą kalėjusiu Vilhelmu Germantu, iš posto pasitraukė ministrė M. Navickienė.

Viešojoje erdvėje iškylant vis daugiau informacijos apie politikės sutuoktinį Mindaugą Navicką, I. Trinkūnaitę bei V. Germantą, jų valdomus verslus, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Foxpay“. Lietuvos bankas, savo ruožtu, tęsia įmonės patikrinimą – pranešta, jog nuspręsta apriboti dalį įmonės veiklos.

Sprendimą trauktis iš pareigų M. Navickienė priėmė po to, kai 15min.lt paskelbė, jog ši su I. Trinkūnaite ir V. Germantu privačiu lėktuvu keliavo į Dubajų. Iš pradžių negalėjusi paaiškinti, kas finansavo šią viešnagę, vėliau konservatorė deklaravo, jog tai buvo dovana.

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja bendrauta retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano nusikalstamą praeitį nieko nežinojo.

Nepaisant palikto politinio posto, Seimo opozicija imasi apkaltos politikei – siūlo burti laikinąją parlamentinę komisiją, kuri aiškintųsi galimus M. Navickienės neskaidrius ryšius.

Atsistatydinus M. Navickienei, prezidentas pavedė finansų ministrę Gintarę Skaistę laikinai vadovauti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM).

Rekomenduojami video