Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Europarlamentarų viešnagė Lietuvoje – nuo saulė elektrinių iki pagalbos Ukrainai – politinė vakarų lyderystė, kurios laukiame

Lietuvoje viešėjo Europos Parlamento nariai, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Basas Eickhoutas  bei miškų ekspertė, Vokietijos atstovė Europos Parlamente Anna Deparnay-Grunenberg. Svečiai aplankė saulės baterijų gamyklą, „Maisto banką“, bendravo su mūsų šalies politikais, visuomenininkais ir piliečiais.

Žaliųjų frakcijai Europos Parlamente atstovaujantis Basas Eickhoutas  vienerius metus dirba siekdamas Europos energetinės nepriklausomybės, šio įdirbio prasmingumas tapo ypač matomu Rusijai pradėjus žiaurų karą su Ukraina ir iškilus būtinybei atsiriboti nuo agresorės tiekiamų išteklių. Prasidedančiuose Europos Parlamento rinkimuose Basas Eickhoutas kandidatuoja į Europos komisijos pirmininkus, dabar šias pareigas eina vokietė Ursula von der Leyen.

Šiuo metu Europos žaliųjų politinis blokas, kuriam priklauso Lietuvoje viešėję europarlamentarai, turi 72 atstovus Europos parlamente ir yra ketvirta pagal dydį frakcija. Žalioji politika Lietuvoje dažnai suvokiama per siaurai, akcentuojant tik aplinkosaugos dalį, nors iš tiesų ji taip pat glaudžiai susijusi su ekonominiais ir socialiniais pokyčiais, kurie yra būtini siekiant oraus ir kokybiško žmonių gyvenimo. 

Keliaudami po Europą žalieji kviečia kalbėtis ir suprasti, jog išties didelių darbų planetos ir žmonių gerovei neįmanoma nudirbti po vieną, užsidarius savo šalyje. Korporacijos nepradės mokėti daugiau mokesčių, kol valstybės neišmoks derinti finansų politikos. Ukrainai nepadėsime laimėti karo, kol Europos šalys gamins ir tieks skirtingų standartų šovinius. Europoje neatsiras daugiau naktinių traukinių, kuriais patogiai keliautume tarp šalių, jei kiekviena šalis rūpinsis tik savo vidaus transporto rinka. Svarbūs sprendimai yra bendri.

Viena iš sričių, kur labai trūksta bendrų Europos Sąjungos sprendimų yra miškai. Žalieji skatina rūpintis mūsų kontinento miškais, nes natūralūs miškai yra gyvybiškai svarbūs gamtos išsaugojimui ir klimato kaitos kontrolei. Deja, tokie miškai sudaro mažiau nei 3% bendro Europos miškų ploto. Daugelyje šalių, įskaitant ir Lietuvą, miškų išsaugojimas sulaukia vis daugiau visuomenės palaikymo, bet ryžtingesnei politikai trūksta diskusijos ir sutarimo tarp skirtingų interesų grupių.

Žalieji daugelį metų buvo svarbių Europos pokyčių varomąja jėga.Skatindami ir įgyvendindami reformas jie visada pasisako už socialiai teisingą Žaliąjį kursą. Jų teigimu Europos žaliasis kursas turi būti skirtas ne tik klimato gelbėjimui, tačiau ir lygybės skatinimui, socialinio dialogo ir socialinio teisingumo plėtrai.

2022 metais atliktas Pasaulio nelygybės tyrimas atskleidė, kad 50 procentų ne tokių turtingų Europos gyventojų jau pasiekė savo šiltnamio dujų emisijų (CO2) mažinimo 2030 metų tikslus, tuo tarpu turtingieji vis daugiau vartoja,daugiau teršia ir tampa dar turtingesni. Europai reikia Socialinės klimato darbotvarkės, naujo gerovės socialinio kontrakto, kuris padės mažesnių pajamų gyventojams nepatirti nuostolių, kol kontinentas siekia klimato neutralumo ir įgyvendina fundamentalius pramonės, darbo rinkos, transporto, statybų, žemės ūkio politikos pokyčius.

Galiausiai būtent Europos žalieji yra demokratijos ir taikos sargai. Žaliųjų bendruomenė yra viena didžiausių Ukrainos rėmėjų, kovos su diktatūra ir už laisvę šalininkų. Vokietijos žalieji ir šiai partijos priklausanti Vokietijos Užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock yra aktyviausiai Ukrainos interesus ginanti Europos politinė jėga, neieškanti kompromisų, kai reikia ginti demokratiją, žmogaus teises, teisės viršenybės principus. Tradiciškai žalieji kildina save iš XX amžiaus pacifistinių judėjimų, tačiau ten, kur siaučia agresorius, pacifistinės kalbos apie taiką neturi prasmės, tad žalieji daro viską, kad Vokietijos ir kitų šalių politikai rodytų tikrą lyderystę, įtikintų savo rinkėjus, jog šiandien taiką Europoje galima apginti tik ginklu.Žaliųjų DNR yra priešinimasis radikalizmui, politiniam populizmui. Jie nežemina ir nestigmatizuoja žmonių dėl jų priklausymo vienai ar kitai socialinei, etninei grupei.

Šių, aukšto rango Europos Parlamento atstovų lankymasis Lietuvoje yra puiki proga ne tik politikams, tačiau ir visuomenei geriau suprasti Europos Sąjungos procesus, bendro veikimo svarbą, pasisemti gerosios patirties ir pasimokyti aktyvaus veikimo, ginant Europos Sąjungos piliečių interesus.

Finansuojama Europos Parlamento lėšomis. Atsakomybė lieka autoriui.

::PARTNERIS::

Rekomenduojami video