Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ekstremalus sekmadienis: nuo diversijos iki miestui gresiančios smegduobės

Centralizuoto vandens tiekimo tinklus savaitgalį ištiko daug nerimo sukėlusi avarija. Be vandens buvo likęs visas miestas, o vandens tiekimo įmonės tarnybos niekaip negalėjo aptikti avarijos vietos ar gedimo priežasties.

Kėlė netikėčiausias versijas

Sekmadienio gyvenimo ritmas Biržuose prasidėjo telefono skambučiais. Žmonės bandė aiškintis, kodėl iš čiaupų nebėga vanduo. Be vandens buvo likusi ligoninė, maisto tvarkymo įmonės, gyvenamieji namai.

„Visas miestas neturi vandens, kol kas nieko negalime prognozuoti“, - telefonu atsakinėjo nuo paryčių vandenvietėje buvęs UAB „Biržų vandenys“ direktorius Rimantas Martinonis.

Specialistams nerimą kėlė tai, kad mieste niekur nesimatė dėl avarijos išsiveržusio vandens.

Ištuštėjus dviem po 250 kubinių metrų talpos rezervuarams į miestą turėjo plūsti 50 tūkstančių litrų vandens.

Tačiau mieste jokių vandens pėdsakų, išskyrus praūžusį lietų, nesimatė.

Viena iš žmonių aptarinėtų versijų – nežinomų piktavalių įvykdyta diversija.

Kiti, žinoję, kad rezervuarai tušti, o miestas sausas, svarstė, kad vandenį ir pažeistą trasą galimai „praryja“ besiverianti smegduobė.

Buvo manančių, kad vandentiekio trasą galėjo pažeisti ir nelegaliai prie vamzdyno savo namų ar įmonės valdą prisijungti sumanęs asmuo.

„Šukavo“ atskirus kvartalus

Įmonės „Biržų vandenys“ darbuotojai sakė jau penktadienį stebėję prietaisų rodomą slėgio vandens trasoje svyravimą. Tačiau iki sekmadienio jokių signalų apie nutrūkusį vandens tiekimą negauta.

Sekmadienį specialistai svarstė ir vieną iš versijų, kad galimai dėl karščio sutriko automatinės kontrolės prietaisų darbas. Tačiau tai nepasitvirtino.

Buvo imtasi taktikos atjunginėti atskiras magistralinio vamzdyno atšakas, tai yra nutraukti tiekimą į atskirus miesto kvartalus. Vyravo nuomonė, kad avarija galima miesto pakraštyje, nes mieste vandens išsiveržimo požymių niekur nebuvo pastebėta. Užsukus sklendę stebima, ar sistemoje kyla slėgis. Jeigu jis nekyla, vadinasi, avarija galima kitoje atšakoje. Tada atjungiama kita atšaka.

Apie 11 valandą nustatyta, kad avarijos zona – Kaštonų kvartale. Pastebėta ir tvinstanti krūmais apaugusi teritorija už vadinamojo „naftotiekio“ namo ir garažų.

Prieš vidurdienį mieste jau buvo atkurtas vandens tiekimas, išskyrus du Kaštonų kvartalo daugiabučius namus.

Buvo ruošiamasi pirmadienį šienauti žolę, pjauti krūmus ir ieškoti vamzdyno pažeidimo vietos.

Krūmynuose – kelios trasos

Ne tik įmonei „Biržų vandenys“, bet ir ESO darbuotojams bei šilumos tiekimo bendrovei „Biržų šiluma“ pirmadienis prasidėjo Kaštonų mikrorajone. Atvykusi „Biržų vandenų“ technika kasimo darbų pradėti negalėjo dėl šalia esančių kitų svarbių trasų.

Pasak direktoriaus R. Martinonio, darbininkai specialia technika aukštoje žolėje pjovė takus, kad būtų galima ieškoti vietos, kur pažeistas didžiausio 300 mm diametro vandentiekio vamzdis.

„Darbus stabdo šalia esantis elektros kabelis. Turime kviesti ESO atstovus“, - pirmadienio rytą sakė įmonės „Biržų vandenys“ vadovas.

Pievoje ir krūmuose už „naftotiekio“ namo matėsi vandens tiekėjų technika.

Prie ką tik pjovimo mašina išguldytos žolės prietaisus ruošė ir šilumos tiekėjai. Anot jų, reikia žiūrėti, kad pažeisto vandens vamzdžio paieškos ir avarijos likvidavimas nekliudytų šilumos tinklų. Nauja šilumos trasa per laukymę eina tarp Biržų technologijų ir verslo mokymo centro bei Kaštonų katilinės. Ji, pasak specialistų, nutiesta gal prieš 12 metų, todėl ir šios trasos „kelias“ jau spėjęs apželti krūmais.

Du daugiabučiai namai pirmadienio rytą dar gyveno be vandens.

Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video