Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ekspertai sako, kad blogiau buvo tik prie Kubiliaus

Ingridos Šimonytės ministrų kabinetas fiksuoja rekordinį visuomenės nepasitikėjimą savo darbu. Paskutinį kartą tokie prasti Vyriausybės reitingai buvo matomi tik vadovaujant Andriui Kubiliui ekonominės krizės metu. Ekspertų nuomone, prie prasto visuomenės požiūrio į Vyriausybė prisidėjo ne vienas krėtęs skandalas ir krizė, o artimiausiu metu ministrai iš gyventojų neturėtų laukti daugiau palankumo.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Vilmorus“ gruodžio 10–18 dienomis atliko šalies gyventojų apklausė, kurioje domėjosi visuomenės nuomonės apie institucijų ir politikų darbą bei jų populiarumą.

Labiausiai pasitiki ugniagesiais, mažiausiai – partijomis

Tradiciškai lietuviai labiausiai pasitiki ugniagesiais gelbėtojais – net 91,4 proc. apklaustųjų teigė, kad pasitiki ugniagesiais, o nepasitikinčiųjų dalis sudarė vos 1,2 proc.

Antroje vietoje pagal pasitikėjimą – policija. Pareigūnus palankiai vertina 65,3 proc. respondentų, neigiamai – 9,9 proc. Labiausiai patikimų Lietuvos institucijų trejetuką užbaigia šalies kariuomenė. Kariais pasitiki 64,1 proc. apklaustųjų, nepasitiki – 11,4 proc.

Labiausiai nepatikimų institucijų sąrašo viršuje – politinės partijos. Jomis nepasitiki 59,8 proc. apklaustųjų, o pasitiki vos 6,7 proc.

Antrąją vietą užima Seimas, kuriam palankumą išreiškė vos 8,1 proc. respondentų, parlamentu nepasitiki – 56,8 proc.

Labiausiai nepatikimų institucijų sąrašo bronza atiteko Vyriausybei.

Ministrų kabinetu pasitik 17,3 proc. apklaustųjų, nepasitiki – 47,8 proc.

 Blogiau vertino tik Kubiliaus kabinetą

„Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys naujienų portalui tv3.lt teigė, kad paskutinį kartą toks žemas Vyriausybės reitingas buvo tik per ekonominę krizę prie Andriaus Kubiliaus vadovaujamo ministrų kabineto. Andrius Kubilius Pavyzdžiui, 2009 metais Vyriausybės darbą teigiamai vertino 11,9 proc. apklaustųjų, o neigiamai – 58,3 proc. 2010 m. Vyriausybės nepalankus vertinimas, anot V. Gaidžio, buvo perkopęs net 64 proc.

„Andriaus Kubiliaus vyriausybė turėjo dar didesnė minusą. Bet po to buvusios vyriausybės to nepasiekė“, – sakė V. Gaidys. Sociologo nuomone, baltarusiškų trąšų tranzito skandalas nėra vienintelė priežastis, kuri lėmė žemą ministrų kabineto reitingą.

„Daugiau susidėjo. <...> Ir Baltarusija, ir Kinija, ir migrantai“, – krentančio Vyriausybės reitingo priežastis vardijo V. Gaidys.

  Vyriausybė neturi gerų naujienų

„Iš Vyriausybės chroniškai trūksta gerų žinių“, – ministrų kabineto reitingų kritimą komentavo Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas, politologas Saulius Spurga. Politologas teigia, kad baltarusiškų trąšų tranzito skandalas rodė didžiulį Vyriausybės gebėjimų susvyravimą, o tai tikrai prisidėjo prie neigiamo visuomenės požiūrio į ministrų kabinetą ir jo gebėjimą toliau tvarkytis su šalį drebinančiomis koronaviruso ir migrantų krizėmis.

„Tarp pačių valdančiųjų buvo nesutarimai, lėkė kritikos strėlės, tai viskas ir susidėjo. O pačios Vyriausybės politika neaiški, ji kažkokių gerų naujienų žmonėms neturi“, – konstatavo S. Spurga.

Rekomenduojami video