Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Eilės pas gydytojus: štai, kokių medicininių paslaugų pacientai lauks ilgiausiai

Karantinas švelninimas, tačiau kai kurie sergantys tautiečiai, ilgus mėnesius laukę tyrimų, siuntimų pas gydytojus, ar net operacijų, vis dar tebelaukia. Mat ne visos šalies gydymo įstaigos dėl saugumo reikalavimų suspėja su norinčiųjų srautais. Prie kokių medicininių paslaugų nutįsusios ilgiausios eilės, ir kokie pasikeitimai laukia jau nuo kitos savaitės?

Nuo gegužės vidurio šalies poliklinikos pacientams duris atvėrė. Tik ne taip plačiai, kaip norėtųsi. Šalia Karoliniškių poliklinikos lūkuriuojantys pacientai laukia savo vizitų eilės pas šeimos, ligų gydytojus, chirurgus ar odontologus: „Pas chirurgą man reikia, turiu biškį problemų su koja, ir reikia papulti pas chirurgą“. „Pas odontologą reikėjo. Tai normaliai aš priėjau iš pradžių užsirašiau, paskui atėjau, mane išleido, viskas, įleido.“ Į polikliniką taip lengvai nepateksi. Į vidų poliklinikos personalas įleidinėja tik griežtai užsiregistravusius ir tik numatytu konkrečiu laiku. Tiems, kas ateina anksčiau – tenka laukti lauke.

Tačiau ne visi savo išsvajoto vizito sulaukia. Nors Sveikatos apsaugos ministerija karantino švelninimo metu pristatė planinių medicininių paslaugų vykdymo etapus, ne visos šalies gydymo įstaigos sklandžiai vykdo šiuos įpareigojimus.

Todėl kai kurių paslaugų pacientai vis dar laukia ir nesulaukia. Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė pasakoja susidurianti su sunkumais net ir registracijos metu. „Elektroniniu būdu nepavyko užsiregistruoti, tiesiog viską surašai ir norint patvirtinti viskas dingsta“, – sako tarybos pirmininkė Vida Augustinienė. O laukusi tyrimo echoskopu visą karantino laikotarpį, tarybos pirmininkė sako ir dabar jo niekaip nesulaukianti, nors tokios paslaugos oficialiai jau ir prieinamos. Tenka laukti ilgoje eilėje. „Savo daktarės pasiteiravau, kaip čia su tuo siuntimu, ar ji turi užregistruoti, nes registratūroje pasakė kreiptis į šeimos gydytoją. Ji informavo, kad daktarė pradėjo dirbti pas kurią aš buvau užregistruota. Ir ji pati turėtų kažkada pakviesti, o kada tas bus neaišku“, – pasakoja V. Augustinienė.

Priimamų pacientų srautai šalies poliklinikose taip pat skiriasi. Karoliniškių poliklinikoje priimama trečdalis pacientų. O bent jau teoriškai registruotis galima pas šiuos specialistus. „Aišku dirba šeimos gydytojai, gydytojai chirurgai, akušeriai ginekologai, vaikų ligų gydytojai, gydytojai specialistai, kardiologai, pradės dirbti ir kitų specialybių gydytojai, tai, pavyzdžiui, LOR gydytojai tai pat tęs darbą odontologai didesniais pajėgumais“, – teigia direktoriaus pavaduotoja Larisa Sergejeva.

Poliklinikos atstovai vardija, ir kur nutįsusios didžiausios eilės elektroninėje registracijoje. „Mes turime susikaupusią eilę paslaugoms tokioms kaip endoskopinėms procedūroms, fibrogastro endoskopija, kolonoskopija, turim tokių pacientų sąrašą“, – teigia L. Sergejeva.

Nuo birželio pirmosios pacientams duris planinių medicininių paslaugų įstaigos turėtų atverti dar plačiau. Tačiau, anot sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, kai kurios gydymo įstaigos su tempu labai atsilieka, dėl to sulaukia skundų daugybės pacientų, negalinčių gauti medicininių paslaugų.

„Situacija, kuomet įstaigos daugiau nei mėnesį netgi nepateikia nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui susiderinti savo paslaugų atnaujinimo planų, yra netoleruotina. Ir ieškosime sprendimų kaip finansinėmis priemonėmis paskatinti įstaigas veiklą atnaujinti ir grįžti prie planinių paslaugų teikimo“, – kalbėjo ministras Aurelijus Veryga.

Taip pat sveikatos apsaugos ministras užsimena, kad norima, jog nuotolinės pacientų konsultacijos telefonu niekur nedingtų. Tik tai darytų ne šeimos gydytojai, o specialistai karštojoje linijoje 1808.

 

Donata Račaitė

Rekomenduojami video