Didžiulėje politinės korupcijos byloje kyšio priėmimu iš Raimondo Kurlianskio kaltinamas ir teismo dėl to laukiantis buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis surado būdą, kaip savotiškai legalizuoti savąją „paskolos, o ne kyšio“ versiją. Įsigaliojusiu teismo įsakymu E. Masiulis yra pripažintas R. Kurlianskio skolininku. Maža to, tas teismo įsakymas jau yra įvykdytas – į korupcijos skandalą įsivėlęs politikas pinigus buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui yra oficialiai grąžinęs. Analogiška nauda ir R. Kurlianskiui: vadinasi, jis davė ne kyšį, o tik paskolino pinigų, rašo 15min.lt.
Galima neabejoti, kad jam palankius įrodymus E. Masiulis su advokatu atsineš į pagrindinės, su korupcija susijusius bylos nagrinėjimą.
Jau dabar nesunku įžvelgti būsimą teisinę intrigą: Vilniaus apygardos teismas spręs, ar E. Masiulio paimti pinigai buvo kyšis, kuomet kitas teismas tarsi jau yra patvirtinęs, kad politikas privalėjo grąžinti lėšas, gautas kaip paskolą.
15min pasidomėjo, kokiais metodais gimsta tokie teismo įsakymai, kurių turinys gali būti vertinamas kaip valstybinio kaltinimo E. Masiuliui teiginius griaunanti medžiaga. Pasirodo, teismas tokius įsakymus išduoda, galima sakyti, automatiškai ir aklai.