Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
E. aukcionuose parduota kolegija, dailės institutas ir gydykla

Šių metų pradžioje Registrų centro administruojamame elektroninių aukcionų ir varžytynių portale pavyko sėkmingai realizuoti ne vieną nekilnojamojo ir kilnojamojo turto objektą. Tarp e. aukcionų laimikių pirmąjį šių metų ketvirtį atsidūrė buvusi kolegija Vilniuje, Kaune esanti Dailės akademija ir gydykla. Be to, juntamas suaktyvėjimas ir elektroninių nuomos konkursų rinkoje, praneša Registrų centras.

Dalyvauja aktyviai

Šių metų sausio–kovo mėnesiais e. varžytynių ir aukcionų portale buvo paskelbta beveik 3 tūkst. varžytynių ir aukcionų, iš kurių įvyko beveik 1,1 tūkst., o realizuoto kilnojamojo ir nekilnojamojo turto vertė siekė beveik 26 mln. eurų.

Registrų centro tvarkomame e. varžytynių portale antstolių skelbtose varžytynėse pirmąjį šių metų ketvirtį parduota turto už 6,8 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose – už 7,4 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse – už 0,4 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose – už 1,3 mln. eurų. Pirmąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už beveik 7,3 mln. eurų.

„Metų pradžia e. aukcionų ir varžytynių prasme įprastai būna ramesnė nei kiti laikotarpiai. Nepaisant to, aukcionų ir varžytynių dalyviai turėjo galimybių įsigyti ne vieną juos dominantį objektą. Praėjęs ketvirtis išsiskyrė dalyvių aktyvumu – registruotų dalyvių skaičius perkopė 6 tūkstančius, ir jie prisidėjo prie to, kad įvykusiais būtų laikomi daugiau kaip 1 tūkst. varžytynių ir aukcionų. Tokio aktyvumo nėra buvę pastaruosius dvejus metus“, – sako už e. aukcionų ir varžytynių sistemos veiklą atsakingo Registrų centro Apribojimų informacinių sistemų skyriaus vadovas Saulius Grudzinskas.

Suaktyvėjo e. nuomos konkursai

Anot jo, be įprastų elektroninių aukcionų ir varžytynių, pirmąjį šių metų ketvirtį buvo pastebimas suaktyvėjimas ir elektroninių nuomos konkursų rinkoje. E. nuomos konkursų paslaugą Registrų centras teikia nuo praėjusių metų pavasario.

„Šiuo metu Registrų centras turi sutartis dėl e. nuomos konkursų organizavimo su 7 ūkio subjektais. Šių metų pradžioje, pasinaudojus elektronine paslauga, jiems pavyko surasti nuomininkus 8 savo valdomiems objektams. Aktyviausiai e. nuomos konkursų paslauga šiuo metu naudojasi Alytaus miesto savivaldybės administracija, taip pat Turto valdymo ir ūkio departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Turto bankas bei Vilniaus vystymo kompanija. Džiaugiamės, kad klientai vis dažniau atranda nuomos konkursų skaidrumą ir patogumą užtikrinančius skaitmeninius sprendimus“, – kalba S.Grudzinskas.

E. nuomos konkursus, naudojantis Aukcionų valdymo posisteme, gali organizuoti ir vykdyti ne tik valstybės ar savivaldybių turto valdytojai, bet ir kiti juridiniai asmenys, verslo subjektai. Skaitmeniniuose nuomos konkursuose gali dalyvauti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.

Stambūs aukcionų laimikiai

Pirmasis šių metų ketvirtis nepašykštėjo įspūdingų laimikių. Brangiausiai šių metų pradžioje e. aukcionų ir varžytynių portale parduotu objektu tapo Turto banko aukcione už 1,4 mln. naujus savininkus suradęs buvusios Vilniaus kolegijos pastatų kompleksas.

Tarp brangiausiai parduotų nekilnojamojo turto objektų atsidūrė ir Kaune esantis Dailės institutas – jį už daugiau kaip 850 tūkst. e. aukcione realizavo Vilniaus dailės akademija. Kaune pirkėją surado ir dar vienas dėmesio vertas NT objektas – Kauno miesto savivaldybės administracija už daugiau kaip 620 tūkst. aukcione pardavė Kauno Panenumės senelių namų pastatus: gydyklą, gyvenamuosius namus, žemės sklypą ir kitus nekilnojamuosius objektus.

Į brangiausiai parduotų objektų penketuką taip pat pateko už 700 tūkst. antstolių varžytynėse parduotas Vilniaus rajone, Didžiosios Riešės kaime esantis gyvenamasis namas, žemės sklypas ir kiti statiniai, taip pat Turto banko aukcione parduotos sostinės Birutės gatvėje esančios administracinės patalpos, už kurias pirkėjai sutiko sumokėti 635 tūkst. eurų.

Varžytynių ir aukcionų internete paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 23 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose parduota turto maždaug už 760 mln. eurų.

Mažiausios sąnaudos

E. varžytynių ir aukcionų informacinė sistema leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės bei savivaldybių turto pardavimo elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse ir aukcionuose, patirdami mažiausias sąnaudas.

Įgyvendindamas įmonės viziją tapti Europos Sąjungos lydere, efektyviai ir inovatyviai tvarkančia valstybės informacinius išteklius ir jų pagrindu pažangias paslaugas teikiančia įmone, Registrų centras kartu su dar 5-iomis ES šalimis (Italija, Portugalija, Kroatija, Čekija ir Latvija) dalyvauja LEILA projekte, kurio tikslas – sujungti visas Europos Sąjungoje veikiančias teisminių aukcionų informacines sistemas. Tokiu būdu Registrų centro patirtis kuriant ir administruojant elektroninių varžytynių ir aukcionų sistemą Lietuvoje galės būti sėkmingai pritaikyta visos Europos Sąjungos mastu. Planuojama, kad sistema turėtų pradėti veikti 2023 metų pradžioje.

Rekomenduojami video