Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dviejų sklypų nuomos sutarčių neturėjusiai B. Markausko mamai – 1,1 tūkst. eurų bauda

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) pritaikė sankciją žemės ūkio ministro Broniaus Markausko mamai, ūkininkei Sofijai Markauskienei, nes ji Agentūrai nepateikė nuomos sutarčių dėl dviejų iš keturių sklypų, kuriuos deklaravo išmokoms gauti.

15min paskelbus, kad ministro B. Markausko šeima neatsiklaususi savininkų darbuojasi jų žemės sklypuose, NMA gavo skundą dėl keturių sklypų, kuriuos S.Markauskienės ūkis Agentūrai deklaravo kaip vieną lauką, naudojimo.

Tuomet NMA kreipėsi į S. Markauskienę ir paprašė pateikti žemės valdymo teisės patvirtinimo dokumentus – nuomos arba panaudos sutartis. Kitaip nei ne kartą aiškino B.Markauskas, patikrinimo metu NMA žodinės sutartys netinka.

„Atsižvelgiant į tai, kad dėl dviejų sklypų dokumentai nebuvo pateikti, vadovaujantis ES teisynu, pareiškėjai pritaikyta 1116,86 Eur sankcija“, – trečiadienį 15min informaciją pateikė NMA atstovė spaudai Aistė Mileikaitė.

Šiuo sprendimu NMA patvirtino, kad S. Markauskienės vardu NMA buvo pateikti melagingi duomenys, nes 2014–2016 metais buvo nurodoma, kad žemė nuomojamasi, 2017 metais buvo nurodyta, kad žemė dirbama panaudos pagrindu. B. Markauskas yra pripažinęs, kad yra teikęs duomenis Agentūrai pagal įgaliojimą, rašo 15min.lt.

Rekomenduojami video