Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dviejų seniūnijų gyventojai skundžiasi: keliai – kaip Marso kanjonai

Kėdainių rajono Josvainių bei Pelėdnagių seniūnijų gyventojai jaučiasi atskirti nuo pasaulio – patekti į kaimus lengvuoju automobiliu jiems tikras iššūkis. Žmonės juokauja, kad keliai yra kaip Marso kanjonai. Į kaimus patekti galima tik džipu arba traktoriumi, kitaip neįmanoma. Dėl kelių būklės jie jau kreipėsi ne tik į Kėdainių rajono savivaldybę, bet ir į Lietuvos automobilių kelių direkciją, mat būtent jai ir priklauso minėti keliai.

Patekti neįmanoma

Skaistgiriečiai savo namus pasiekia nuo kelio Aristava–Kėdainiai–Cinkiškis sukdami į šoną, į rajoninės reikšmės žvyrkelį Nr. 2032 Jankūnai–Pernarava–Kampai II.

Pačius Skaistgirius kerta kelias Nr. 2021 Būdai–Skaistgiriai–Vincentava. Ir nė vienas iš šių kelių nėra asfaltuotas, todėl pasiekti kaimą įmanoma tik žvyrkeliu.

„Duobės ant duobių, išvažiuoti su lengvuoju automobiliu neįmanoma. Šiuo metu situacija yra tragiška.

Aš neįsivaizduoju, kaip žmonės į darbus nuvažiuoja, tai tiesiog mašinų laužymas, užmirštas kraštas. Gal galima bent jau pažvyruoti, pagreideriuoti?

Geriausiai būtų išasfaltuoti kelią ir pamiršti bėdas visam laikui“, – kalbėjo su situacija nebegalinti taikstytis Josvainių seniūnijos ūkininkė Rosita Račkauskaitė.

Rinko parašus

Skaistgirių kaimo gyventojai nelinkę tylėti ir kentėti.

Dar praėjusiais metais vietos seniūnaitis Irmantas Stanevičius surinko gyventojų parašus su prašymu kelią tvarkyti.

Šiuos parašus žmonės įteikė pačiam susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui, kai šis darbiniu vizitu lankėsi Kėdainių rajono savivaldybėje.

Savivaldybėje ministrui buvo išsakyti ir kiti skauduliai – papasakota apie kelio atkarpas, kurias verkiant reikia rekonstruoti.

Pavargo tylėti

Dėl savo kelio jau daugybę metų kovoja ir Pelėdnagių seniūnijos gyventojai.

Apie probleminį kelią Nr. 2012 Šėta–Beinaičiai–Nociūnai pasisakė Beinaičių kaimo seniūnaitis Tomas Mickevičius.

„Marso kanjonai – kelias Lukšiai–Beinaičiai. Tai tik kelios nuotraukos, vaizduojančios, kokiu keliu kiekvieną dieną turi važiuoti maršrutinis autobusas, veždamas vaikus į mokyklą, mamos, veždamos vaikus į darželį, Beinaičių ir Užkapių gyventojai, važiuojantys į darbą.

Kelio būklė yra tokia, kad yra sulaužyti kelio pagrindai.

Šiomis dienomis teko važiuoti Kauno, Jonavos rajono žvyruotais keliais ir tai yra puikus pavyzdys, kad žiemą kelias gali būti tokios būklės, kad net smagiau važiuoti, negu kai kuriais asfaltuotais rajono keliais.

Labai liūdna, kai valdžia užmerkia akis dėl kažko, aukodama kaimo žmones“, – rašė seniūnaitis.

Yra įtraukti

Kėdainių krašto gyventojai dėl kelių jau kreipėsi ne tik į Kėdainių rajono savivaldybę, bet ir į Lietuvos automobilių kelių direkciją, mat būtent jai ir priklauso minėti keliai.

„Kelių direkcija informuoja, kad kelių ruožai, kurie šiuo metu nepateko į įgyvendinamą žvyrkelių kapitalinio remonto (asfaltavimo) programą, galės būti naujais apsvarstyti ir vertinami 2023–2024 metais, atsižvelgiant į kelių sričiai skirtą Kelių priežiūros ir plėtros programą (KPPP) finansavimą bei kitas technines galimybes ir praneša, kad sudarant naująją žvyrkelių kapitalinio remonto (asfaltavimo) programą didžiausias dėmesys bus skiriamas valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga ruožams, kertantiems kaimus, gyvenvietes ir miestelius“, – teigiama Lietuvos automobilių kelių direkcijos savivaldybei pateiktame atsakyme.

Rekomenduojami video