Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dvaras parduodamas už buto kainą

Kultūros paveldo departamentas paviešino žinią apie Ukmergės rajone parduodamą dvarą.

„Jūs turite galimybę įsigyti beveik 200-ų metų senumo medinį Daumantiškių dvaro sodybos ponų namą, jį sutvarkyti, prikelti naujam gyvenimui ir mėgautis jo istorine aura. Tai – ir unikali galimybė neleisti į užmarštį nukeliauti gerokai pavargusiam medinės architektūros kultūros paveldo objektui, dar vienam mūsų praeities liudytojui.

 Daumantiškių dvaras minimas nuo 1654 m. Žinoma, kad tuo metu ten gyvenęs dvarininkas Gružauskas vedė Daumantaitę. Dabartiniai dvaro pastatai statyti apie 1840 m.“, – skelbia paveldosaugininkai.

Objektas įrašytas į Kultūros vertybių registrą. Tačiau raminama, kad pirkėjų tai neturėtų gąsdinti – Lietuvoje jau turime ne vieną pavyzdį, kai, rodos, beviltiškai sunykę paveldo objektai naujų savininkų restauruojami ir įgyja buvusią išvaizdą.

Tiems, kas įsigis šį dvarelį, Kultūros paveldo departamento specialistai žada suteikti visą reikiamą informaciją, kaip jį sutvarkyti.

Dėl lėšų trūkumo negalėdami pastato sutvarkyti, dabartiniai paveldėtojai beveik dešimtmetį bando jį parduoti. 336 kv. m dvaro sodyba parduodama už 45 000 Eur. Už tiek Ukmergėje galima įsigyti nedidelį butuką.

Tačiau būsimų savininkų lauktų didelės išlaidos remontui: nurodoma, kad dvaro stogas sugriuvęs.

Pastato būklė vertinama kaip bloga – kapitalinio remonto reikalauja ne tik stogas, bet ir medinių rąstų sienos, perdengimai.

Anksčiau šiame pastate buvo kolūkio kontora, biblioteka, veikė parduotuvė, gyveno žmonės. Tebestovi senų laikų koklių krosnys, tebelikę originalūs dūmtraukiai, kai kurie langai, medžio apdailos detalės. be to, pastatas parduodamas su dideliu 4,5 ha sklypu.

Rekomenduojami video