Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Duomenys nerodo, kad pandemija silpnėtų

Lietuvos statistikos departamentas pasidalino iki šiol neskelbta diagnostinių Covid-19 tyrimų bei jų atsakymų analize. Ji atlikta remiantis tyrimo atlikimo data, mėginio paėmimo vieta (mobilieji punktai ar kita) bei asmens epidemiologiniu tipu (simptominis, turėjęs sąlytį su užsikrėtusiuoju, keliavęs užsienyje, buvęs židinyje). Ypač nerimą kelia vienas rodiklis, kuris nerodytų, kad pandemija silpnėja.

Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyriaus analitikas Jonas Bačelis pateikė kelias galimas šios analizės interpretacijas:

1) Jei šiandien jaučiate Covid-19 simptomus – yra daugiau nei 50 proc. tikimybės, kad esate užsikrėtę Covid-19.

2) Pavojingumo mažėjimo tvarka: turėti simptomų, turėti sąlytį su užsikrėtusiuoju, būti/dirbti židinyje, būti atvykus iš užsienio, dirbti ligoninėje (mėginys imtas ne mobiliuosiuose punktuose).

3) Nuo gruodžio antros pusės tyrimų aktyvumas krito.

4) Daugiausia mėginių paimama ir ištiriama ne mobiliuosiuose punktuose.

5) Labiausiai populiaciją reprezentuojančioje grupėje („Kontaktai“) teigiamų tyrimų procentas nuolat auga ir nerodo, kad pandemija silpnėtų.

Sunkių susirgimų ir mirčių daugėja

Nepaisant šio nerimą keliančio rodiklio vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė pirmadienį teigė, kad situacija dėl koronaviruso plitimo stabilizuojasi. Vis dėlto mirčių ir sunkių susirgimų skaičius kol kas dar auga. „Turime kol kas panašu stabilizavusią situaciją arba bent jau artėjame prie to“, – LRT radijui pirmadienio rytą sakė L. Ašoklienė. Pasak jos, šventinio laikotarpio duomenis vertinti kol kas sudėtinga, nes mažesnis atvejų skaičius susijęs su mažesnėmis tyrimo apimtimis, tačiau tam tikras išvadas leidžia daryti tai, kad išlieka stabili teigiamų atveju dalis nuo visų tyrimų.

L. Ašoklienės teigimu, tvirtesnes išvadas būtų galima daryti kitą savaitę. Portalas tv3.lt primena, kad dabartinę situaciją sekmadienio posėdyje apžvelgęs Vyriausybės kanceliarijos Projektų valdymo grupės vadovas Aistis Šimaitis atkreipė dėmesį, kad nors savivaldybėse krenta atvejų skaičius, mažėja ir testavimas.

Jis pasakojo, kad teigiamų tyrimų proporcija nuo visų tyrimų liko stabili, gal net šiek tiek didesnė. Tas pat pastebima tiek mobiliuose punktuose, tiek kitais atvejais. „Situacija nėra gerėjanti“, – dėstė A. Šimaitis. Be to, jei vertinami tyrimų skaičiai išėmus atliekamus profilaktinius tyrimus, o testuojant žmones, turinčius simptomus, ar turėjusius kontaktų su užsikrėtusiais Covid-19, teigiamų tyrimų net daugėja.

„Mes neturime drastiško kilimo, bet apie leidimąsi dar kalbėti tikrai yra anksti“, – dėstė A. Šimaitis. Kartu jis dėstė, kad tikėtina, jog mirčių ir segančiųjų statistikos skaičiai panašiame lygmenyje išsilaikys dar keletą savaičių, nes ji vėluoja nuo atvejų skaičiaus.

Visgi geroji žinia ta, kad žmonių mobilumas pasiekė pavasarinį lygmenį tiek darbo, tiek šventinėmis dienomis, o mobilumas ir sergamumas yra tiesiogiai susiję duomenys.
Rekomenduojami video