Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dulkys paaiškino, kodėl trečio skiepo kol kas sulauks tik medikai ir mokytojai

Trečias skiepas kol kas – tik sveikatos apsaugos sistemos darbuotojams, socialinės globos ir slaugos darbuotojams todėl, kad dar nėra pakankamai tyrimų, kurie teigtų, kad trečias skiepas po trijų mėnesių yra būtinas, sako Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Ministras sako, kad šių sričių atstovams nuo antros vakcinos dozės jau praėjo daugiau nei trys mėnesiai, o beveik baigti tyrimai rodo, kad pakartotinio trečio skiepo tikrai reikės. Ministre, ar jūs sutinkate, kad buvo padaryta klaida gąsdinant žmones, jog nepasiskiepiję turės patys susimokėti už sveikatos paslaugas, negalės važiuoti visuomeniniu transportu? Vėliau Vyriausybė atsisakė šių projektų, tai nebuvo priimta, bet žmonės buvo išgąsdinti ir tai viena priežasčių, dėl ko jie renkasi į baisius mitingus ir užsiima riaušėmis.

  Man atrodo, mes visi turime pasirinkimą – arba mes norime dalyvauti diskusijoje, arba mums yra patogu visą laiką sakyti, kad visi klausimai yra padaromi už uždarų durų, paslapčia, po kilimu ir t.t. Vyriausybė labai skaidriai, surinkusi įvairius pasiūlymus pateikė pačią sprendinio koncepciją, ją paskelbė viešai. Davėme ją visuotiniam aptarimui, išdiskutavome su asociacijomis, su kitomis susijusiomis organizacijomis ir finale turime rezultatą – patobulintą dokumentą, patobulintą veikimą.

Turime gerą rezultatą – tai padidėjęs skiepijimasis, bet tuos žmones prigąsdinote. Kodėl mes visą laiką norime naudoti tuos žodžius – pagąsdinome? O mūsų negąsdina mirtys? Mane labiau gąsdina, kokia mūsų trumpa atmintis ir kaip mes užmiršome gruodį ir sausį. Negi mes norime sugrįžti į tą laikmetį, kada buvo sustabdytos praktiškai visos sveikatos paslaugos, kada 4 tūkst. medikų sirgo, kada 2500 žmonių buvo ligoninėse ir visos reanimacijos buvo užkimštos? Tai mes gal pasidžiaukime, kad šiuo metu neturime tokios situacijos ir mes ją valdome. Vyriausybė žada spalio mėnesį medikų ir mokytojų pakartotinį skiepijimą – tų, kurie jau 2 kartus yra paskiepyti.

Sakykite, kodėl tik medikų ir mokytojų, juk turime informacijos, kad imuninis atsakas silpsta maždaug po 3 mėn. Tai gal visus, kurie buvo paskiepyti iki birželio, reikia skiepyti nuo spalio? Mes turime įvairios informacijos, bet dar neturime pakankamai tyrimų, kurie jau galėtų pamatuotai leisti priimti tam tikrus sprendinius.

Prie to dirba ir Europos vaistų agentūra, prie to dirba patys vakcinų gamintojai, todėl ir mes atliekame nacionalinius tyrimus. Kalbant apie sveikatos apsaugos sistemos darbuotojus, apie socialinės globos ir slaugos darbuotojus, tai ir kalbame apie 3 stiprinantį skiepą todėl, kad toms grupėms dabar ateina artimiausias laikotarpis, kad yra manoma, kad tai reikėtų daryti. Mes tai padarysime todėl, kad tyrimai yra beveik baigti. Jie rodo, kad to pastiprinančio skiepo tikrai reikės, bet tam reikia sudėlioti teisingą teisėkūrą. O kodėl daugiau dėmesio skiriama ribojimams nei sveikatos sistemos stiprinimui, pamatykite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Rekomenduojami video