Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Draudimui prekiauti alkoholiu – tarybos užkarda

Biržų rajono savivaldybės tarybos nariai jau komitetų posėdžiuose reiškė nuostatą, kad dar vienas draudimas yra perteklinis ir reikštų tik nepasitikėjimą jaunais žmonėmis. Kadangi sprendimui uždrausti prekybą alkoholiu rugsėjo 2 dieną nepritarė du iš trijų komitetai, siūlyta teikėjui (administracijos direktoriui) šį sprendimą iš viso atsiimti. Tačiau balsavimas posėdžio metu vyko, politikai dar kartą išreiškė nuostatas.

„Vaizdas toks, kad mūsų moksleiviai iki 20 metų geria“, - tarybos posėdyje sprendimu abejojo socialdemokratas Dalius Jakubėnas. Jo bendrapartietis Audrius Jukna suabejojo papildomų draudimų būtinybe ir nutarė susilaikyti. Socialdemokratų frakcijos pirmininkė pedagogė Audronė Garšvaitė pasisakė už draudimą.

„Nieko neatsitiks, kad ir rugsėjo 2 dieną blaiviai praleisime“, - ragino balsuoti už draudimą „valstiečių“ frakcijos narys Dalius Drevinskas.

Konservatorių frakcijos pirmininkė Irutė Varzienė pranešė, kad frakcija palaikymo sprendimui neišreikš. Motyvai – savivaldybei primestas sprendimas dėl įstatymo, draudžiančio prekiauti alkoholiu tik rugsėjo 1 dieną, netobulumo. Balsavimas už siūlomą sprendimą parodytų abejojimą moksleivių sąžiningumu bei savotišką pataikavimą vienos partijos vykdomai politikai.

Nepritarimą draudimui išreiškė ir liberalų frakcijos pirmininkas Arūnas Remeika.

„Valstiečių“ frakcijos vadovas Tomas Četvergas palaikė sprendimą ir apgailestavo dėl politikų, kalbančių apie moksleivių sąmoningumo kilimo lygį. Politikas nepraleido progos priminti neseną istoriją apie neblaivų mokyklos direktorių.

„Tai šitas draudimas taikomas direktoriams, mokytojams?“ – pasigirdo konservatorių replikos.

T. Četvergui buvo skirta ir liberalo pastaba, kad ne visi žmonės yra vienodi.

Projektas palaikymo nesulaukė. Iš 23 posėdžio dalyvių už draudimą balsavo tik 10 (visi „valstiečiai“ priešakyje su meru, ir socialdemokratė A. Garšvaitė).

Prieš balsavo liberalai Aidas Vaitkevičius, A. Remeika, Mantas Visockas ir Astra Korsakienė bei socialdemokratas D. Jakubėnas.

Kiti susilaikė ir aiškios nuostatos neišreiškė. Balsavime nedalyvavo interesų konflikto vengęs respublikonas Sigutis Štrėmas.

Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video