Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dotnuvos slaugos namai jau priima lankytojus

Dotnuvos slaugos namų gyventojai buvo įpratę džiaugtis veiklia kasdienybe ir aktyviu kultūriniu gyvenimu. Trims mėnesiams šį turiningą ritmą buvo sukaustęs karantinas. Tad pagaliau paskelbtą jo pabaigą ir vasaros pradžią Dotnuvos slaugos namų bendruomenė paminėjo nuotaikinga švente, kurioje netrūko muzikos, dainų, gardėsių, o viską vainikavo įstaigos gyventojus ypač pradžiuginusi žinia – nors vis dar laikantis tam tikrų saugos reikalavimų, bet artimieji ir vėl gali juos aplankyti.

Tarsi viena šeima

„Buvome suplanavę, jog pasibaigus karantinui surengsime šventę „Švęskime vasarą“, – pasakoja Dotnuvos slaugos namų direktorė Irena Staliorienė. – Svečiuose sulaukėme liaudiškos muzikos ansamblio „Ašarėna“ (vadovė Gitana Adomavičienė), kuris jau ne pirmą kartą mus džiugina savo dainomis.

O kokia šventė be torto? Tad visi drauge vaišinomės braškėmis papuoštu gardžiu tortu. Gyventojai vis prisimena tą dieną. Vėl susitikti visai bendruomenei po trijų mėnesių karantino buvo labai jautru, o kai kurios senjorės netgi susigraudino ir braukė skruostais riedėjusias ašaras. Juk tiek laiko, saugodami įstaigos gyventojus ir save, buvome priversti dirbti bei gyventi visiškai kitaip – uždarai: gyventojai – savo kambariuose, mes, darbuotojai – vaikščiojome su kaukėmis, o artimieji gyventojų negalėjo atvykti aplankyti.

Žinoma, ekstremali situacija vis dar nepanaikinta, todėl mes laikomės reikiamų atstumų ir kitų saugumo reikalavimų, bet vis tiek jausmas jau kitoks. Šventinis pasisėdėjimas mūsų įstaigos sode leido pajusti, kad grįžtame į įprastą gyvenimą. Ši šventė sutelkė mus bendrystei, jautėme, kad esame viena šeima. Taigi širdys prisipildė saulės, muzikos ir teigiamų emocijų.“

Šventė ir Jonines

Dotnuvos slaugos namų bendruomenė stengiasi paminėti kiekvieną šventę, tad Joninės irgi neprabėgo be dėmesio bei linksmo šurmulio.

„Sulaukėme vasaros, tad švenčiame saulėtas dienas. Kiek dabar pripildysime savo širdis saulės šilumos, tiek žiemą ja galėsime šildyti kitus, – šypsosi veiklioji įstaigos vadovė I. Staliorienė. – Per Jonines šventėme Vandų, Jonų, Janinų ir Petrų vardo dienas. Varduvininkus papuošėme vainikais. Dėkojame vasaros melodijas dovanojusiai Akademijos kultūros centro Gudžiūnų skyriaus vokalinei-instrumentinei grupei, vadovaujamai gerbiamo Kazimiero Kuprio. Už vasarišką gaivą ir gardžius „Dadu“ ledus tariame ačiū UAB „Vikeda“.“

Laukia lankytojų

Nuo birželio 17 dienos, vadovaujantis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos vadovo sprendimu,  Dotnuvos slaugos namuose vėl leidžiamas artimųjų lankymas. Tiesa, siekiant užtikrinti įstaigos gyventojų saugumą, lankytojai turės laikytis tam tikrų reikalavimų.

Pageidaujantieji aplankyti savo artimąjį, privalo iš anksto užsiregistruoti. Taip stengiamasi valdyti lankytojų srautus. Registracija vykdoma telefonu darbo dienomis ir darbo valandomis  8 656 69 033 (vyriausioji socialinė darbuotoja), nuo 8 iki 17 val. pirmadienį–ketvirtadienį ir 8–15.45 val. penktadienį.

Įstaigos direktorė I. Staliorienė atkreipia dėmesį į Dotnuvos slaugos namuose galiojančius saugumo reikalavimus: „Vieną gyventoją jo kambaryje tuo pačiu metu gali lankyti vienas asmuo. Lankytojui viso lankymo metu kambaryje rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), lankytojo kūno temperatūra negali būti aukštesnė nei 37 laipsniai, privaloma naudotis dezinfekcijos priemonėmis, kurios yra prie įėjimo į įstaigą.

Lankymo trukmė kambaryje – ne ilgesnė kaip 15 minučių. Lankant gali dalyvauti tik asmenys, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (karščiavimo, slogos, kosulio ir pan.). Prašome išlaikyti kuo mažesnį fizinį kontaktą su artimuoju.

Jei lankymas vyksta lauke, apsaugos priemonės neprivalomos ir lankymo trukmė neribojama.“

Vos paskelbus apie atnaujintą gyventojų lankymą, Dotnuvos slaugos namai sulaukė ir pirmųjų svečių.

„Per tris lankymo dienas aplankytas 21 gyventojas.

Lauke yra paruoštos susitikimų vietos. Lankytojai laikosi sanitarinių higienos reikalavimų“, – informuoja I. Staliorienė.

 

Akvilė KUPČINSKAITĖ

Rekomenduojami video