Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dotnuvius terorizuoja palaidas šuo: puola ne tik augintinus, bet ir gąsdina žmones

Kėdainių rajono Dotnuvos miestelyje – neramu. Gyventojai bijo išeiti į miestelio gatveles ar parką pavedžioti savo mylimų augintinių, mat dažnai juos užpuola palaidas didelis ir agresyvus kaimynų šuo. Šis šuo jau yra užpuolęs ir sužalojęs kelis mažesnius šunelius, agresiją rodo ir augintinius bandantiems ginti šeimininkams.

Pranešė šeimininkams

Dotnuvoje palaidas, piktas ir agresyvus šuo sėja baimę, tačiau jis nėra atklydėlis. Pasirodo, keturkojis turi šeimininkus ir gyvena čia pat – Dotnuvoje. Tiesiog neretai jis pasprunka iš kiemo ir gąsdina miestelio gyventojus.

„Šis šuo yra agresyvus, jis puola ne tik kitus šunis, bet ir žmones. Šis šuo yra mūsų kaimynų, mes jiems sakėme, bet jiems vienodai rodo, neima jie į galvą“, – pykčio neslėpė vietos gyventoja Jolanta.

Pabėga pro vartus

Moteris pasakojo, kad šuo pabėga pro neuždarytus ar netinkamai uždarytus vartus, bet blogiausia, kad šuns šeimininkai nereaguoja į pastabas.

„Šis šuo pabėga, nes vartai yra neuždaromi. Jis jau mažiausiai du kitus šunis apkandžiojo, nuolat puola ir ant žmonių. Baisu gyventi, vaikų negaliu išleisti į kiemą, nes šis šuo gyvena prie pat mūsų.

Anksčiau jis turėjo kitą šeimininkę, tačiau ši pardavė namą, o šuo taip ir liko naujiems šeimininkams. Mes jiems sakėme, kalbėjome, bet jiems niekas nerūpi“, – nusivylimo neslėpė moteris.

Puola mažesnius

Tai, kad šuo puola mažesnius šunis ir juos kandžioja, patvirtino ne vienas dotnuvis. Yra ir labai skaudžiai nukentėjusių augintinių.

„Mus užpuolė prieš kelias dienas, vakare. Tiesiog puolė ir viskas, aš gyniau savo augintinį, man nuo kovos su šuniu net rankos ištino. 

Mes ėjome tvarkingai, su pavadėliu, bet net nespėjau ant rankų paimti savo augintinio, kai tas siaubūnas puolė iš nugaros.

Mūsų šuniukui priteikė operacijos. Jis yra Vakarų Škotijos baltasis terjeras, Lietuvos jaunimo čempionas ir kainuoja brangiai. Faktas, kad dabar, po užpuolimo, nebegalėsime dalyvauti parodose“, – dėstė vietos gyventoja Rūta.

Teko užmigdyti

Agresyvus šuo prieš keletą dienų sukandžiojo ir dar vienos moters šunį. Ir sukandžiojo taip, kad šį teko užmigdyti, mat jis kentė didžiulius skausmus ir būtų neišgyvenęs.

„Šuo po Dotnuvą lakstė kelias valandas. Užpuolė mūsų šuniuką. Buvau nuėjusi pas šeimininkus, sakiau, kad prisirištų savo piktą šunį, ne šis kuo puikiausiai pro tvoros apačią pralenda. Mūsų šuniukas kovojo už gyvybę, bet jį teko užmigdyti“, – dėstė vietos gyventoja Goda.

Policija neinformuota

Kėdainių rajono policijos komisariate dėl šuns nepriežiūros ar viešosios tvarkos pažeidimų Dotnuvoje pranešimų nėra registruota. Tiesa, ir patys gyventojai neslėpė, kad pareiškimų į policiją jie nerašė, bandė susitarti draugiškai. 

Vienai gyventojai šuns šeimininkas atlygino dalį žalos už šuniuko gydymą, tačiau nuskriaustų gyventojų yra ne vienas. Jie ėmė burtis, kalbėtis, viešinti įvykius, tad panašu, kad be teisėsaugos institucijų įsikišimo ši istorija nesibaigs. 

Numatyta bauda

Kauno apskrities policija šiuo klausimu yra griežta. Policija informuoja, kad Gyvūnų laikymo taisyklės aiškiai nurodo, kad šunis galima vedžioti tik su pavadėliu.

Pareigūnų teigimu, patekus į tokią situaciją bet kada galima kviesti ir policiją – atvykę pareigūnai turi teisę tokiam neatsakingam gyvūno savininkui taikyti administracinio poveikio priemones ir nubausti pinigine bauda. Mat teisės aktuose palaidas šuns bėgiojimas poilsiavietėse yra prilyginamas viešosios tvarkos pažeidimui, už kurį baudžiama nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų bauda.

Pažymėtina, jog pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą  gyvūno laikymo pažeidimai gali užtraukti ne tik 550 eurų baudą, bet ir gyvūno konfiskavimą bei įpareigojimą dalyvauti elgesio keitimo ir kitose programose ar kursuose.

Rekomenduojami video