Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dingusios močiutės ieškojo gausios specialiųjų tarnybų pajėgos

Gausios specialiųjų tarnybų pajėgos sukeltos ant kojų po to, kai Bendrajame pagalbos centre gautas socialinės darbuotojos pareiškimas, jog dingo močiutė. Socialinė darbuotoja niekaip negalėjo susisiekti su savo globojama garbaus amžiaus moterimi, nenumanė, kur ši gali būti, todėl kreipėsi pagalbos.

Kreipėsi pagalbos

Pirmadienio vakarą, 19 val. 20 min., socialinė darbuotoja, paskambinusi telefonu 112, pranešė, kad niekaip negali rasti 87-erių metų amžiaus moters.

Bute arba nieko nėra, arba neatidaro durų. Socialinė darbuotoja teigė, kad senyvo amžiaus ligota moteris telefonu neatsiliepia, tad reikalinga pagalba patekti į butą, mat moteriai gali būti sutrikusi sveikata.

Gausios pajėgos

Į Kėdainių miesto Šėtos g. 97-uoju numeriu pažymėtą daugiabutį išskubėjo ugniagesiai gelbėtojai, policijos pareigūnai ir greitosios medicinos pagalbos medikai.

Kadangi butas viršutiniame aukšte, į pagalbą buvo pasitelktos automobilinės kopėčios. Tačiau netrukus situacija pasisuko netikėta linkme – paaiškėjo, kad kaimynai žino, kur yra močiutė.

Išsivežė dukra

Ugniagesiams laiptinės kaimynai paaiškino, kad močiutę dar praėjusį trečiadienį aplankė dukra. Ji senyvo amžiaus mamą išsivežė į Ukmergę.

Specialiųjų tarnybų pagalbos neprireikė, ugniagesiai nelaužė nei lango, nei durų. Su dukra susisiekė policijos pareigūnai ir įsitikino, jog močiutei viskas gerai.

Išgelbėjo gyvybę

Beje, reikėtų priminti, jog panašus atvejis buvo ir šių metų pradžioje. Tuomet ta pati socialinė darbuotoja, iškvietusi pagalbos tarnybas, išgelbėjo globojamos moters gyvybę.

Vasario mėnesį ji taip pat kreipėsi į pagalbos tarnybas ir pranešė, kad reikalinga pagalba patekti į Šėtos gatvės daugiabučiame name esantį klientės butą, mat viduje esančiai moteriai galimai sutriko sveikata.

Į įvykio vietą atvykę gelbėtojai atliko žvalgybą. Buvo nutarta į butą patekti per langą. Ugniagesiai tokiais atvejais turi gauti policijos leidimą.

Pro atidarytą antro aukšto langą pasikėlę ištraukiamosiomis kopėčiomis ugniagesiai pateko į butą, atidarė duris iš vidaus, įleido medikus ir policijos pareigūnus. Viduje buvo rasta sunegalavusi moteris. Ligonė išnešta iš buto ir įkelta į medikų automobilį bei išvežta į gydymo įstaigą.

Bendraukite su kaimynais

Ugniagesiams, medikams ir policijos pareigūnams dažnai tenka skubėti į pagalbą vienišiems senoliams, įvairių negalių turintiems, ligotiems ar tiesiog vienišiems asmenims.

Gelbėtojai prašo, kad vieniši žmonės, turintys įvairių negalių ar sunkiomis ligomis sergantys gyventojai, netoli gyvenantiems giminaičiams ar kaimynams patikėtų savo namo ar buto raktus, mat tuomet ugniagesiams netektų laužti durų. Taip pat patariama glaudžiau bendrauti su kaimynais.

Rekomenduojami video