Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Didžiulis beržas sukiršino gyventojus

Būna ir taip, kad vienos gatvės kaimynai susipyksta dėl kieme augančio medžio. Vieniems jis trukdo, o kitiems yra tapęs kone gatvės simboliu. Taip atsitiko ir vienos Kėdainių miesto gatvės gyventojams. Dabar svyruoklio likimas – valdžios žmonių rankose.

Negali pakęsti

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi keletas Kėdainių miesto Vilniaus gatvės gyventojų. Žmonės sakė, kad didžiulis beržas trukdo jiems ramiai gyventi.

„Šito medžio lapai nukloja daugelio namų kiemus. Pučiant vėjui prikrenta šakelių. Jų būna ne tik pilna gatvė, bet ir pilni kiemai. Tvarkome ir tvarkome. Galo nematyti. Be to, medis labai didelis, mes bijome, kad vieną gražią dieną jis gali imti ir nugriūti ant vieno iš namų. O kas tada atsakys? Mes manome, kad šis medis yra pavojingas“, – dėstė į redakciją paskambinusi mintos gatvės gyventoja.

Gyventojai susiskaldę

„Rinkos aikštė“ nuvyko į pranešėjų nurodytą vietą. Svyruoklis beržas yra vienintelis didelis medis šioje gatvėje. Jis auga prie pat gyvenamojo namo tvoros. Neaišku, ar jis pats ten išdygo, ar jį kas pasodino. Pakalbėjus su žmonėmis paaiškėjo, kad žmonės pasiskirstę į dvi grupes. Vieniems beržas trukdo, kitiems atvirkščiai – jis labai patinka ir yra tapęs kone gatvės simboliu. Panašu, kad žmonių konfliktą turės spręsti valdiškos institucijos.

Paaiškino situaciją

„Rinkos aikštė“ kreipėsi į Kėdainių miesto seniūniją, kad ši paaiškintų situaciją. Kėdainių miesto seniūnijos seniūno pavaduotojas Algirdas Krivičius paaiškino, kad yra įvairių būdų spręsti tokias ir panašias situacijas.

„Tvarka yra tokia: jei sklypas, kuriame auga medis, yra privatus, tuomet dėl medžio nupjovimo savininkas su sklypo dokumentais privalo kreiptis į savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyrių. Jei medis auga valstybinėje žemėje prie daugiabučių namų, tada į institucijas turėtų kreiptis bendrijos pirmininkas arba namo administratorius. Jie turėtų kreiptis į seniūniją. Tuomet mes užpildytume specialų prašymą ir pateiktume jį savivaldybei“, – dėsto miesto seniūno pavaduotojas.

Žinoti – svarbu

A. Krivičius teigia, kad su panašiomis situacijomis seniūnija susiduria dažnai ir primena gyventojams, kad būtina žinoti vieną paprastą dalyką.

„Norime pabrėžti, kad pasitaiko atvejų, kuomet medis trukdo tik vienam gyventojui, o visiems kitiems jis tinka ir patinka, netrukdo. Dažnai taip būna, kad žmonės susipriešina, nes vieniems medis labai patinka, kitiems ne. Su bendrija yra paprasčiau, nes viskas nusprendžiama visuotinio susirinkimo metu. Koks sprendimas būna priimtas daugumos, taip ir būna. Tad norėtume paprašyti žmonių, kad jei jau kreipiasi, tai turėtų būti daugumos nuomonė, nes jai nepatiks tik vienam žmogui, niekas to medžio šiaip sau ir nešalins“, – pabrėžė A. Krivičius.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video