Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Didės valdininkų atlyginimai: pirmiausia mero ir kitų vadovų

Valstybės tarnybos pertvarką pradėjusi Vyriausybė metė akibrokštą valstybės tarnautojams: atlyginimai pirmiausia didės įstaigų vadovams, merams, ministrams ir kitiems savivaldybių bei valstybės vadovams, o tik paskui kvalifikuotiems darbuotojams, nors esą dėl jų ši pertvarka ir pradedama. Pradedant ją tikinta, kad atlyginimus valdininkams būtina didinti, nes jie tokie maži, kad neįmanoma į valstybines įstaigas prisikviesti kvalifikuotų specialistų, tačiau dabar valstybės tarnautojai neslepia pykčio, kad atlyginimų padidėjimo turės laukti dar daugiau nei metus. Tuo tarpu projekto rengėjai sako, kad atlyginimai vadovams, o ne specialistams pirmiausia didinami todėl, kad vadovai esą sugebės reorganizuoti įstaigas, kurioms vadovauja. Paprasčiau sakant – sugebės atleisti dalį darbuotojų, kad liktų pinigų likusiųjų atlyginimų pakėlimui.

Didins atlyginimus du kartus

Įstatymų projektai parengti norint padidinti valstybės tarnybos įstaigų vadovų, valstybės politikų, valstybės pareigūnų, teismų vadovų, viešųjų įstaigų, atliekančių viešojo administravimo funkcijas, vadovų ir valstybės bei savivaldybių institucijų ir įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio konkurencingumą.

Atlyginimas bus didinamas etapais: jau kitąmet jis kiltų įstaigų vadovams, teisėjams ir valstybės pareigūnams. Tam reikėtų kone 23 mln. eurų.

Po gerų metų atlyginimai padidėtų Prezidentui, Seimo nariams ir Vyriausybės nariams bei merams. Tam būtų skirta dar papildomas milijonas eurų.

Tačiau tai – ne pabaiga. Po dvejų metų atriekus dar 3 milijonus eurų atlyginimai dar kartą būtų padidinti Prezidentui, Seimo ir Vyriausybės nariams.

Pastaruoju metu atsirado seimūnų, kurie sako nesuprantantys, kaip galima išgyventi už Seimo nario atlyginimą, siekiantį 3,5 tūkst. eurų (2 089 eurus į rankas).

Darbuotojai antrame plane

Tuo tarpu valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimams papildomų lėšų net nenumatyta. Tačiau sukurta nauja sistema, kaip tie atlyginimai turėtų būti išmokėti.

Kažkam jie didės, tačiau tam, kad taip nutiktų, dalis darbuotojų neteks darbo.

Pastaruoju metu atsirado seimūnų, kurie sako nesuprantantys, kaip galima išgyventi už Seimo nario atlyginimą, siekiantį 3,5 tūkst. eurų (2 089 eurus į rankas).Aut. past.

Projekto rengėjai viliasi, kad įstaigų vadovai, pasipildę kišenes pirmuoju atlyginimo didėjimo etapu, sugebės optimizuoti savo valdomų įstaigų darbą.

Valstybės tarnautojų profesinės sąjungos piktinasi, kad Vyriausybės rengiamoje valstybės tarnybos pertvarkoje algas pirmiausia žadama didinti vadovams, o darbuotojams vėliau.

„Vadovų korpusas bus pertvarkomas pirmiausia, jiems keisis ir atlyginimai, tuo tarpu valstybės tarnautojams visa tai bus ne pirmam etape“, – teigė Valstybės tarnautojų profsąjungos pirmininkė Irena Petraitienė.

„Iš esmės mūsų siūloma reforma yra orientuota į stiprius vadovus, kurie atneštų tam tikrą pokytį į įstaigas, tačiau tai yra tiesioginė sąsaja ir gėris visiems valstybės tarnautojams“, – komentavo vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė.

Kokius atlyginimus gauna savivaldybės darbuotojai?

Meras: 4 193 eurai (2 485 eurai į rankas).

Vicemeras: 2 896 eurai (1 744 eurai į rankas).

Administracijos direktorius: 3 825 eurai (2 275 eurai į rankas).

Skyriaus vedėjas: 2 986 eurai (1 796 eurai į rankas).

Vyresnysis specialistas: 1 973 eurai (1 217 eurų į rankas).

Vyriausiasis specialistas: 1 907 eurai (1 180 eurų į rankas).

Merai: laikas netinkamas

Trys Kėdainių merai – esamas ir du buvę – laikosi vieningos nuomonės, kad nors pertvarka ir reikalinga, bet laikas pasirinktas labai netinkamas.

Mažų mažiausiai pertvarka daroma ne nuo to galo, mat ir taip sunkmečio vis labiau spaudžiamiems žmonėms žinia, kad atlyginimai didės tiems, kurie ir taip uždirba daugiausiai – kaip spjūvis į veidą.

Eglė KUKTIENĖ

Rekomenduojami video