Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Didės šalpos pensijos daugiavaikėms mamoms

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Seimo narių Rimos Baškienės ir Rimantės Šalaševičiūtės Šalpos pensijų įstatymo pataisų projektui, kuriuo siūloma mokėti 1,5 šalpos pensijų bazės dydžio šalpos senatvės pensiją (198 eurus) tėvams (įtėviams), globėjams ar rūpintojams, ne mažiau kaip 15 metų slaugiusiems namuose neįgaliuosius, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.

Taip pat motinoms, išauginusioms ne mažiau kaip 5 vaikus (vaikų mirties atveju auginusioms ne trumpiau kaip aštuonerius metus). Tokio dydžio yra maksimali šalpos neįgalumo pensija, kurią gauna artimuosius slaugiusieji ir daugiavaikės motinos, kurioms yra nustatytas 0-40 procentų darbingumas.

Įstatyme taip pat siūloma įtvirtinti, kad šiems neįgalumo pensijos gavėjams sukakus senatvės pensijos amžių, be atskiro jų prašymo, būtų mokama 1,5 šalpos pensijų bazės dydžio šalpos senatvės pensija.

Priėmus pataisas, slaugiusiems artimuosius ir daugiavaikėms mamoms, kurios neįgijo stažo socialinio draudimo pensijai gauti, valstybė skirtų didesnę paramą. Šiuo metu jie gauna 1 šalpos pensijų bazės dydžio šalpos senatvės pensiją (132 eurus).

Siūloma įstatymo įsigaliojimo data 2020 m. sausio 1 d.

Rekomenduojami video