Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Didelių pokyčių diena: nuo gruodžio 1-osios – permainos pradinukams, darbuotojams ir norintiems galimybių paso

Kartu su kalendorinės žiemos pradžia Lietuvoje įsigalioja daug pakeitimų, kurie palies daugelį šalies gyventojų. Nuo gruodžio 1-osios įvedama prievolė pradinukams pamokų metu dėvėti medicinines kaukes, o daliai neskiepytų darbuotojų dėl COVID-19 testuotis savo lėšomis. Taip pat keičiasi tvarka dėl testavimo ir galimybių paso.

Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu, gruodžio 1 dieną įsigalioja pakeitimai, susiję su COVID-19 valdymu.

Privalomos kaukės pradinukams

Siekiant suvaldyti COVID-19 plitimą, privalomos medicininės kaukės mokyklose įvestos dar lapkričio viduryje, tačiau tuomet jos dar nebuvo privalomos pradinių klasių moksleiviams. Nuo gruodžio 1 d. 1–4 klasėse besimokantys vaikai taip pat turės dėvėti medicinines kaukes pamokų ir pertraukų metu. Kaukių dėvėjimo išimtys taikomos, kai vaikai sportuoja ar dalyvauja veiklose, kurių negalima atlikti būnant su kauke. Taip pat negalios paliestiems mokiniams, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Jiems sveikatos specialistai rekomenduoja nešioti veido skydelį.

Mokami testai darbuotojams

Taip pat nuo gruodžio 1 d. dalis nuo COVID-19 nepasiskiepijusių darbuotojų turės už testus mokėti savo arba darbdavio lėšomis, jei darbdavys numatys tokią galimybę. Nustatytos dvi išimtys, kai sveikatos patikrinimai ir toliau būtų finansuojami valstybės: kai neužtikrintas vakcinų prieinamumas; kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų.

Pasitikrinti prieš pradedant dirbti reikia darbuotojams, kurie verčiasi: kultūros ir meno sektoriaus darbuotojų veikla; fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto veikla; viešojo maitinimo paslaugų teikimo veikla; mažmeninės prekybos srityje dirbančių darbuotojų darbas; laisvalaikio ir (ar) pramogų paslaugų teikimo veikla; grožio paslaugų teikimo veikla; apgyvendinimo paslaugų teikimo veikla.

Periodiškai tikrintis reikia darbuotojams, kurie verčiasi:  asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla: asmens sveikatos priežiūros įstaigų veikla; valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigose; praktinis (klinikinis) mokymas, atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose; socialinės paslaugos ir veikla: socialinių paslaugų įstaigose, paslaugų gavėjo namuose ir kitose viešosiose erdvėse teikiamos socialinės paslaugos; valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos socialinių paslaugų įstaigose; švietimo paslaugos ir veikla: švietimo įstaigų, laisvojo mokytojo veikla ir kitų švietimo teikėjų švietimo veikla; valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos švietimo įstaigose ir kituose švietimo teikėjuose; vaikų stovyklų veikla.

Tikrintis būtina kas 7–10 dienų.

Rekomenduojami video