Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dezinfekuoti laiptines bus privaloma

Dezinfekuoti laiptines, valyti durų rankenas ir telefonspynes bus privaloma visiems daugiabučiams, trečiadienį teigė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

„Ta tvarka bus privaloma, ypač tais atvejais, kai toje laiptinėje bus nustatytas bent vienas užsikrėtimo atvejis, kai tose patalpose gali lankytis žmogus, kuris yra viruso nešiotojas.

Tai tokiais atvejais (valymą turi užtikrinti – aut. past.) paslaugos teikėjas, jeigu jis turi galimybę, jeigu ne, savivaldybė turės prižiūrėti, kad patalpos būtų prižiūrimos tinkamai“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį kalbėjo K. Mažeika. Jo teigimu, ministerija yra numačiusi galimybę prisidėti ir skirti lėšų dezinfekcinėms priemonėms įsigyti.

Portalas tv3.lt primena, kad Sveikatos apsaugos ministerija kovą išplatino rekomendacijas aplinkai valyti ir dezinfekuoti rekomenduojama naudoti.

Kovo viduryje Aplinkos ministerija primygtinai ragino daugiabučių namų administratorius ir pačius gyventojus dezinfekuoti savo laiptines.

Rekomenduojama organizuojant bendrojo naudojimo patalpų valymą periodiškai dezinfekuoti dažniausiai liečiamas vietas – durų rankenas, telefonspynių ir liftų mygtukus, laiptinių turėklus. Panaudotas valymo ar dezinfekavimo priemones po kiekvieno valymo reikia išmesti kaip užterštas atliekas, o daugkartinio naudojimo valymo priemonės turi būti dezinfekuojamos papildomai.

Tai pat Sveikatos apsaugos ministerija rekomendavo laiptines valyti naudojant vandenį, buitinius ploviklius ir įprastas dezinfekcijos priemones, tačiau jokiu būdu jų nešluoti. Anot ministerijos, laiptines derėtų vėdinti 2–3 kartus per dieną, sudarant skersvėjį, o liftų kabinas siūloma plauti kasdien. Tuo metu telefonspynę siūloma reguliariai valyti įprastais valikliais, naudojant vienkartinę servetėlę, o tą padarius – bent kartą per dieną ją dezinfekuoti.

Rekomenduojami video