Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Devynaukščio gyventojus puola širšės

Neramios dienos J. Basanavičiaus gatvės 146-ojo daugiabučio namo gyventojams. Daugiabučio namo devintajame aukšte įsiveisė širšės, kurios ne tik erzina viršutiniuose aukštuose gyvenančius žmones, bet ir kelia grėsmę jų sveikatai ar net gyvybei. Žmonės nebežino, kur kreiptis, bei prašo pagalbos.

Kasdien vis daugiau

„Tų širšių kasdien vis daugiau lenda į namus. Manau, kad jos apsigyveno kažkur viršutinėse namo konstrukcijose. Aš pati gyvenu devintame aukšte, tai čia neįmanoma gyventi. Pilna tų širšių, o jos dar ir agresyvios, puola. Tikrai labai bijau jų. Kasdien pagaunu po dešimt ir daugiau, bet nežinau ką daryti, kur kreiptis. Taip gyventi darosi nebeįmanoma“, – atėjusi į „Rinkos aikštės“ redakciją guodėsi minėto namo devintojo aukšto gyventoja Regina.

Turi gintis

„Mes priversti gintis. Tai naudojame tokį tinklelį, bet ir jis nepadeda. Pralenda jos pro kažkokius plyšius. Namo pirmininkas irgi nebežino ką daryti. Buvo atėjęs ne kartą pas mane, bandė naikinti tas širšes, bet jam nepavyko. Jis irgi nežino ką daryti. Niekas nežino. Nežinau, kaip toliau reikės gyventi. Kur kreiptis, kad mus kas nors išgirstų ir mums padėtų?“ – dejavo ponia Regina.

Tik specialistai

„Rinkos aikštė“ kėdainietės nuogąstavimus perdavė Kenkėjų kontrolės tarnybos vadovei Jurgitai Steponavičiūtei, kuri patarė nedelsiant kreiptis į specialistus, o patiems jokių naikinimo veiksmų nesiimti.

„Širšės dažniausiai gyvena medžiuose, gyvatvorėse, pastatų atbrailose, apleistuose graužikų urvuose, namų palėpėse, ant stogų, pastogėse. Jos susiranda neįtikėtinų vietų, kur gali įsikurti. Pats paprasčiausias būdas atsikratyti šių vabzdžių – pasitarti su specialistu. Nereikėtų pasikliauti vien tik savo jėgomis, kadangi širšių spiečius išties pavojingas. Nerizikuokite savo ir šeimos sveikata! Nuimti lizdą nėra taip paprasta – reikia žinoti tam tikrus niuansus, kuriuo paros metu tai padaryti, kaip nesuerzinti širšių, kokias priemones naudoti ar apsauginius drabužius dėvėti.

Galiausiai vienu atveju nuimamas širšių lizdas ir tuomet širšės naikinamos, kitu atveju, jeigu prie lizdo sunku prieiti, atliekama kitokia naikinimo procedūra.  Būkite atsakingi ne tik už save, bet ir už aplinkinius. Juk jeigu jūsų vaikus ar kaimynus užpuls širšės, kažin ar nesigailėsite įsivėlę į tokią naikinimo procedūrą“, – paaiškino specialistė.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

www.rinkosaikste.lt

Rekomenduojami video