Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Demografinė Šilutės statistika: gausėja vyriškos lyties atstovų, o tarp šilutiškių vardų – ir upių tėvas

Vien nuo šių metų pradžios, per praėjusius devynis mėnesius, Šilutės rajonas neteko daugiau nei pusės tūkstančio gyventojų - 550-ties, kuriuos artimieji palydėjo į amžinojo poilsio vietas.

O naujagimių skaičius toli gražu nesiekia to, kad gyventojų demografinės „svarstyklės“ bent kiek išsilygintų: gimė tik 265 kūdikiai, tai yra 285 mažiau nei buvo mirusiųjų. Matant, kokiu tempu mažėja gyventojų skaičius, kyla natūralus nerimas: nykstame.

Atsisveikinome su ilgaamžiais

Bene daugiausia netekčių rajone buvo metų pradžioje – sausio mėnesį. Tuomet Šilutės civilinės metrikacijos skyriuje išduota net 90 mirties liudijimų. Mirė 45 moterys ir 40 vyrų, vyriausias iš jų buvo 95-erių. Mirčių gausa išsiskyrė ir dar vienas mėnuo – gegužė. Paskutinį pavasario mėnesį amžinybėn palydėti 74 šilutiškiai – 41 vyras ir 33 moterys, vyriausiajam iš jų buvo net 102 metai. Trečiasis pagal skaudžias netektis – kovas, kuomet mirė 67 rajono gyventojai, tarp jų 33 vyrai ir 34 moterys, vyriausiajam buvo 97-eri.

Apibendrinant aiškėja, kad kiekvieną iš šių mėnesių vyriausi mirusieji buvo perkopę 90-metį. Gegužę tarp vyriausių buvo net 102 metų sulaukęs senolis, o rugpjūtį vienas mirusysis buvo atšventęs 101-erių metų sukaktį. Vertinant bendrą mirusiųjų amžiaus statistiką guodžia tik faktas, jog per visus devynis mėnesius nuo metų pradžios tarp mirusiųjų nebuvo nė vieno kūdikio.

Gimsta daugiau berniukų

Kaip jau minėjome, per devynis mėnesius Šilutėje registruoti 265 nauji gimę gyventojai. Daugiausiai kūdikių „gandrai“ atnešė liepą – 40, tarp jų 19 berniukų ir 21 mergaitė. Kovas taip pat šiek tiek gausiau papildė gyventojų statistiką. Tą mėnesį sulaukėme 34 kūdikių – 21 berniuko ir 13 mergaičių. Tretieji pagal kūdikių gimimo gausą buvo balandis, gegužė ir rugsėjis – tais mėnesiais gimė po 29 kūdikius, iš viso 87. Tarp jų – 43 berniukai ir 44 mergaitės.

Vertinant bendrą devynių mėnesių gimstamumo statistiką pagal lytį, daugiausia rajone sulaukėme vyriškosios lyties atstovų – 147, o mergaičių – 118. Dėl to neturėtume stebėtis: berniukų kiek daugiau gimė ir 2020-aisiais: 169 – berniukai, 163 – mergaitės.

Vis dėlto, šie metai dar nesibaigė, tad gal mergaitės suspės aplenkti berniukus? Juolab, kad prieš dvejus ir trejus metus gimstamumo rajone statistikoje vyravo matriarchatas. Štai 2019-aisiais iš 443 naujagimių buvo 230 mergaičių, o 2018-aisiais iš 457 naujagimių – 230 mergaičių.

Įprastus vardus stumia nauji

Tarp populiariausių berniukų vardų 2021-aisiais Šilutės rajone išlieka Kajus, Gabrielius, Adas, Benas, Mykolas, Lukas, Emilis, Markas. Tarp mergaičių vis dar populiariausi – Viltė, Tėja, Amelija, Austėja, Lėja, Kamilė, Liepa. Vieni iš retesnių šių metų vardų vyriškosios lyties naujagimiams Šilutėje yra suteikti vardai – Oskaras, Matėjus, Ervinas, Martinas, Nemunas, Keinoras, Džiastinas. Mergaitės rečiau pavadintos Noros, Iglės, Atėnės, Kamėjos, Katrės, Danilės vardais.

Rekomenduojami video