Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl žiauraus elgesio su gyvūnais uždraudė laikytojai 2 metus laikyti ūkinius gyvūnus

VMVT Alytaus departamento inspektoriai po atliko Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje esančios ūkinių gyvūnų laikymo vietos patikrinimo dėl nustatytų ūkinių gyvūnų gerovės pažeidimų priėmė sprendimą konfiskuoti ūkinius gyvūnus. Tikrinant buvo nustatyta, kad kiaulės “braido“ skystame mėšle, nes gardas nebuvo kreikiamas pakratais – kiaulės neturėjo net kur sausai atsistoti, jau nekalbant apie sausą vietą poilsiui (sausas guoliavietes),. Kiaulės dėl ilgalaikio nepilnaverčio šėrimo - išliesėjusios. Pašarui įpilti skirti loviai pilni mėšlo, ūkyje nerasta ir pašarų atsargų. Rasti ir išliesėję galvijai – jiems pašarų atsargų taip pat nerasta. Galvijai, kurie išvesti į lauką ganyti, buvo laikomi pririšti prie medžio virve, taip ribojant jų judėjimo, atsigulimo poilsiui galimybes.

Gyvūnų laikymas jų rūšies, amžiaus, fiziologijos ir elgsenos neatitinkančiomis teisės aktuose nustatytomis sąlygomis bei nepakankamas gyvūnų šėrimas – veiksmai, kurie laikomi žiauriu elgesiu su gyvūnais ir jų kankinimu.

Atsižvelgiant į tai, kad ši ūkinių gyvūnų laikytoja pakartotinai patenka į VMVT akiratį dėl netinkamos ūkinių gyvūnų priežiūros, ji neteko laikomų gyvūnų ir uždrausta juos laikyti ateityje. Pirmą kartą buvo imtasi švelnesnių priemonių taikant administracinio poveikio priemonę – nuobaudą ir, siekiant ugdyti gyvūnų laikytojo sąmoningumą, skirtos švietėjiškos prevencinės priemonės – konsultacijos apie ūkinių gyvūnų priežiūrą. Nepraėjus nei pusmečiui ta pati ūkinių gyvūnų laikytoja vėl pateko į VMVT akiratį – situacija paskutinio patikrinimo buvo dar blogesnė, todėl iš karto buvo priimtas sprendimas ūkinius gyvūnus konfiskuoti. Įsiteisėjusiu sprendimui ūkinių gyvūnų laikytojai uždrausta 2 metus būti ūkinių gyvūnų (galvijų, kiaulių) laikytoja.

Be to, atsižvelgiant į tai, kad šalyje taikomos afrikinio kiaulių maro ligos stebėsenos ir kontrolės priemonės, o šis ūkis neatitiko biologinio saugumo reikalavimų, kiaulės nebuvo ženklintos, nežinomas kiaulių sveikatos statusas, todėl negalimas tokių kiaulių judėjimas iš ūkio. Kiaulės nugaišintos ūkyje ir perduotos šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo įmonei saugiam sunaikinimui. 

VMVT dėkoja Lazdijų rajono policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėjams Justinui Škarnuliui ir Tomui Kalinauskui už pagalbą. VMVT darbuotojai sulaukė pasipriešinimo iš gyvūnų laikytojos, o policijos pareigūnai padėjo užtikrinti darbuotojų saugumą vykdant teisėtus veiksmus, siekiant užtikrinti gyvūnų gerovę.

VMVT kreipiasi į visuomenę ir prašo pranešti apie pastebėtus netinkamai laikomus gyvūnus. Tai galite padaryti elektroniniu paštu skundai@vmvt.lt.

Rekomenduojami video