Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl šaltų orų aplinkosaugininkai dar netikrina automobilių taršos

Aplinkosaugininkams nuo sausio įgijus teisę stabdyti automobilius ir tikrinti jų išmetamų teršalų kiekį, patikrinimai dėl šaltų orų dar neprasidėjo.

„Šiuo metu Aplinkos apsaugos departamentas dar ruošiasi: perkama tam speciali įranga, derinama patikrinimų tvarka. Taip pat svarbu, kad būtų šiltesni orai, kad tinkamai ir tiksliai veiktų įranga“, – BNS šią savaitę sakė Aplinkos apsaugos departamento (AAD) atstovė Renata Surovec.

Nuo sausio 1 dienos įsigaliojus įstatymo pakeitimams, aplinkosaugininkai gali be kitų institucijų pareigūnų dalyvavimo keliuose stabdyti ir atlikti transporto priemonių taršos matavimus. 

Anot AAD, nustačius, kad transporto priemonės išmetamųjų dujų kiekis viršija normą arba esant bet kokiam skysčio (pvz. tepalų, kuro) nuotėkiui dėl kurio gali būti padaryta žala aplinkai arba sukeltas pavojus kitiems kelių eismo dalyviams, bus naikinama transporto priemonės techninė apžiūra.

Jei juos stabdo uniformuotas Aplinkos apsaugos departamento pareigūnas, vairuotojai privalo sustoti, o nepaklusus reikalavimui gresia nuo 850 iki 1,2 tūkst. eurų bauda.

Tuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija normas, eksploataciją gresia 100-300 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų bauda.

Pasak departamento, už aplinkos teršimą pavojingosiomis cheminėmis medžiagomis ir cheminiais mišiniais nustatytos baudos asmenims siekia 60-120, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 150-300 eurų.

Per metus AAD planuoja patikrinti maždaug nuo 9 tūkst. iki 15 tūkst. automobilių.

Rekomenduojami video