Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl praėjimo gyventojai pasiryžę kovoti

Dėl uždaryto praėjimo, jungiančio Pušų bei Dariaus ir Girėno gatves, ukmergiškiai žada bylinėtis net teisme ir siekti atsikovoti, kad daugeliui reikalingas praėjimas būtų paliktas.

Kolektyvinis ukmergiškių prašymas dėl uždaryto praėjimo, jungiančio Užupyje esančių Pušų bei Dariaus ir Girėno gatves, buvo nagrinėtas Ukmergės rajono savivaldybės administracijos saugaus eismo komisijos posėdyje.

Nedidelis kelias palei garažus pernai buvo užritintas akmeniu, o vėliau užtvertas metaline tvora.

Tačiau komisija žmonėms padėti buvo neįgali. Nes kelio, kuriuo kasdien naudojasi nemažai žmonių, vietoje suprojektuota privati valda – savivaldybė sklypą verslininkams skyrė dar 2000-aisiais.

Taigi, komisija negalėjo jo savininkams duoti įpareigojančių nurodymų. Rekomendavo tik didžiulį akmenį nuo keliuko patraukti. Sklypo savininkai pažadėjo tai padaryti, bet paprašė skirti laiko.

Vis dėlto problemos tai niekaip neišspręs, nes akmuo – tik pagalbinė priemonė greta išdygusios metalinės tvoros. Nebaigtą įrengti metalinę tvorą kol kas miklesni gyventojai dar perlipa. Bet panašu, kad greitai praėjimas bus aklinai užtvertas.

Nepatenkinti ukmergiškiai pasiryžę nenuleisti rankų ir kovoti, jei ne dėl pravažiavimo, tai bent jau dėl praėjimo.

Saugaus eismo komisijai 30 gyventojų pasirašytame laiške labai detaliai išdėstoma, kodėl toks reikalingas tarp garažų komplekso ir buvusios „Šilo“ gamyklos esantis takas.

Vienas iš gyventojų atstovų Julius Lunys sako, kad šis praėjimas reikalingas ne keliems takiuką praradusiems žmonėms, bet ir šimtams Pivonijos mikrorajono gyventojų, kurie išeina pasivaikščioti į šalia esantį šilą.

Kitas praėjimas iki pušyno – jau gerokai toliau ir visai nepatogus: per pievą, brūzgynus, net palei mokyklą. Pėsčiam tai – didžiulis ir nepatogus lankas.

Ukmergiškiai neketina nuleisti rankų dėl atimtos teisės pasiekti pušyną. Jei pravažiavimo ir neišsikovos, sieks, kad būtų paliktas bent praėjimas.

Advokatė Regina Šaltinienė patvirtino, kad šiuo metu ruošiamas gyventojų civilinis ieškinys dėl civilinių teisių gynimo. Šio skundo atsakovai – sklypo savininkai ir rajono savivaldybė.

Vilma Nemunaitienė

Rekomenduojami video