Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl NMA atsisakymo skirti 100 tūkst. eurų ūkininkas kreipėsi į teismą - sudaryta taikos sutartis

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) patvirtino taikos sutartį ir nutraukė administracinę bylą po sėkmingo mediacijos proceso dėl Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) sprendimo neskirti virš 100 tūkst. eurų paramos.

Kaip teigiama VAAT pranešime spaudai, pareiškėjas kreipėsi į teismą su skundu, prašydamas panaikinti NMA padalinio sprendimą dėl virš 100 tūkst. eurų gautos paramos sugrąžinimo (neskyrimo). Pareiškėjas buvo gavęs paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonę „Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ miškui įveisti ir prižiūrėti. Byloje dalyvavo ir Valstybinė miškų tarnyba, kurios išvados apie miško želdinių, žėlinių kokybę buvo reikšmingos priimant skundžiamą administracinį sprendimą. VAAT, įvertinęs proceso šalių prašymus dėl ginčo perdavimo spręsti teisminės mediacijos būdu, dar 2022 m. balandžio mėn. perdavė administracinę bylą spręsti teisminės meditacijos būdu. Teismo mediatore sutiko būti Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėja.

„Teismo mediacijos eigoje šalims pavyko sudaryti taikos sutartį, kurią Vilniaus apygardos administracinis teismas 2023 m. rugpjūčio 17 d. nutartimi patvirtino ir administracinę bylą nutraukė“, – teigiama VAAT pranešime spaudai. Mediacija, dar kitaip vadinama taikinamuoju tarpininkavimu, yra alternatyvi teismui, savanoriška, konfidencialaus pobūdžio ginčų sprendimo procedūra, kurioje vienas ar keli tretieji nepriklausomi nešališki asmenys – mediatorius arba mediatoriai – padeda besiginčijantiems pasiekti priimtiną ginčo sprendimą.


Rekomenduojami video