Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl netvarkingos krosnies dūmais apsinuodijo vyriškis

Sekmadienio vakarą kilus gaisrui, Kėdainių rajone dūmais apsinuodijo pusamžis vyriškis. Manoma, kad vyro gyvybę išgelbėjo budrūs kaimynai. Nelaimėlis paguldytas į ligoninę. 

Informavo kaimynai

Pranešimas apie nelaimę Dotnuvos seniūnijos Šlapaberžės kaimo Stoties gatvėje Bendrajame pagalbos centre buvo gautas likus vos kelioms minutėms iki 17 valandos. Paskambinęs asmuo pasakojo, kad buvo užsidegusi daugiabučiame name gyvenančio kaimyno krosnis, ar šiuo metu yra gaisro požymių, pranešėjas nenurodė, tik sakė, kad namas uždūmintas, kaimynas neišeina iš buto. Į įvykio vietą nedelsiant išskubėjo Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Dotnuvos ir Krakių ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai.

Nusprendė nelaukti

Kaimynai nusprendė nelaukti specialiųjų tarnybų ir laužtis į butą. 55-erių metų sunkiai aplinkoje besiorientavusį vyrą kaimynai išvedė į lauką iki ugniagesių atvykimo. Vyrai po medikų apžiūros išvežtas į gydymo įstaigą dėl apsinuodijimo dūmais. Bute gaisro požymių nebuvo. Ugniagesiai konstatavo, kad patalpos uždūmintos dėl netvarkingos krosnies.

Kalta krosnis

Buvo pradėtas tyrimas dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimo. Manoma, kad vyriškis bėdą į savo namus prisišaukė pats, nes netinkamai prižiūrėjo krosnį. Ugniagesiai ragina gyventojus būtinai rūpintis savo krosnimis ir prižiūrėti jas tinkamai, nes dūmuose užtrokšti galima vos per kelias minutes. Taip pat jie perspėja, kad būtina laiku valyti krosnis. Kėdainių rajone dirba ne vienas kaminkrėtys, tad kraštiečiai, kurie negali išsivalyti patys, gali pasinaudoti jų teikiamomis paslaugomis.

Pataria susitvarkyti

„Kaminus reikia išsivalyti pavasarį, po kūrenimo sezono. Patariu susitvarkyti tiek kaminą, tiek krosnį. Tačiau jei nesuspėjote ar dėl kažkokių priežasčių to nepadarėte – ne bėda. Tai galima padaryti ir šiuo metu.

Kaminą valyti niekada nevėlu. Žinoma, geriau tai daryti kas keturis mėnesius. Tada būsite tikri, kad jis neužsidegs. Labai svarbu tinkamai prižiūrėti visą krosnies sistemą, nes apleidus galima sulaukti didelės nelaimės“, – įspėja Kėdainių mieste ir rajone dirbantis kaminkrėtys Tadas Lagunovičius.

Blogi įsitikinimai

„Žmonės dažnai mano, kad jų kaminas niekuomet neužsidegs, esą jis naujas, modernus. Galiu drąsiai tvirtinti, kad suodžiai kaupiasi visuose kaminuose, nesvarbu, ar jie būtų nauji ir modernūs, ar seni. Kaminai gali būti keraminiai, šamotiniai ar metaliniai – ant jų sienelių vis tiek kaupsis suodžiai. Todėl noriu žmonėms patarti, kad jie išvalytų kaminus. Jei to patys padaryti nepajėgia, tegul kviečiasi patyrusį kaminkrėtį, kuris savo darbą atlieka profesionaliai“, – dėstė kaminkrėtys.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video