Vilniaus miesto tarybos opozicijos lyderis Artūras Zuokas kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą, prašydamas pakartotinai įvertinti koncesijos sutartį susijusia su daugiafunkcinio sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso statyba. Mat Vilniaus miesto tarybos dauguma, nepaisydama ankčiau pateiktų VPT išvadų, praeitą savaitę vykusiame posėdyje pritarė Koncesijos sutarties pakeitimams.
„Prašysime atlikti teisinė šios sutarties pakeitimų priežiūrą. Viešųjų pirkimų tarnyba savo ankstesnėje nuomonėje nurodė, kad išaugusios daugiau nei 40 proc. investicijos į daugiafunkcinio komplekso statybą nebuvo tinkamai pagrįstos, be to, anot VPT, nepagrįstai perkeliama institucijoms visa rizika susijusi su augančiomis išlaidomis. Tačiau Vilniaus miesto administracijos vadovui Adomui Bužinkui toks VPT vertinimas netiko, esa VPT remiasi tik selektyviu vertinimu priimdama sprendimus. Taigi savivaldybė ir toliau pasiruošusi skirti milžiniškus visų vilniečių pinigus komplekso statybai, nors akivaizdu, kad turi būti atlikti nauji skaičiavimai“, – teigia A. Zuokas.
Viešųjų tarnyba paskelbė, kad nebuvo atlikti jokie pagrįsti skaičiavimai dėl indeksavimo, o savivaldybė neatsižvelgė į esmines pastabas dėl koncesijos. Be to savivaldybė nusprendė įsigyti iš rangovų papildomų darbų ir įrengti 5000 vietų universalią areną, tačiau kyla abejonių, ar ją neformaliajam ugdymui bus įmanoma naudoti, tiek dėl šio objekto masto, tiek ir dėl galimos nuomos kainos dydžio.
„Stebina tai, kad buvo norima indeksuoti netgi tuos darbus, kurie jau buvo atlikti, tokie sprendimai primena labiau korupcinius susitarimus, negu rūpestį miestu. Tiesa į šią VPT pastabą savivaldybė sureagavo ir šių sumų neįtraukė. Vis dėlto, sprendžiant dėl tolimesnių darbų nebuvo jokių objektyvių derybų, nepateikta aiški kainos indeksavimo tvarka, nenumatytas atsakomybių paskirstymas šalims, siekiant suvaldyti galimas rizikas. Susidaro įspūdis, kad savivaldybė pasiruošusi aklai dengti visas statybų išlaidas, neatsižvelgdama į miesto prioritetus. Užsakomi papildomi darbai, neatsižvelgiama į pastabas, o į visus klausimus atsakymas yra vienas - kad būtina kuo skubiau pradėti darbus. Tačiau kalbama apie beveik 160 mln. eurų“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės tarybos opozicijos lyderis.
Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos.