Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl gatvių tvarkymo ypatumų miesto seniūnijos darbininkai tapo socialinių tinklų „žvaigždėmis“

Dimitrijus KUPRIJANOVAS, Kristina KASPARAVIČĖ

Kėdainių miesto gatvėse ir rajono keliuose po žiemos atsivėrė nemažai išdaužų. Valstybinės reikšmės kelius šiuo metu laikinomis priemonėmis tvarko kelininkai, o miesto gatvėmis ir gatvelėmis važiuojančius vairuotojus nuo duobių bando gelbėti miesto seniūnijos darbininkai.

Duobes lopo ir šaltu asfaltu

Kol kelininkai galės pradėti darbuotis miesto gatvėse, dar prireiks šiek tiek laiko, tad miesto seniūnija gatvių duobių problemą sprendžia laikinomis priemonėmis – atsivėrusias duobes seniūnijos darbininkai padengia vadinamuoju šaltu asfaltu arba užpila skalda ar žvyru. 

„Kasmet imamės priemonių, kad važiuoti Kėdainių gatvėmis ir gatvelėmis būtų saugu.

Vos nutirpus sniegui buvome priversti imtis skubiai tvarkyti atsiradusias duobutes. Žinoma, tai yra laikinas problemos sprendimas, tačiau jis yra būtinas“, – paaiškino miesto seniūnas Algirdas Krivičius.

Asfaltą trypiantys darbininkai tapo „žvaigždėmis“

Tiesa, miesto seniūnijos darbininkai, šaltu asfaltu lopantys duobes daugiabučių kiemuose, jau spėjo tapti socialinių tinklų „žvaigždėmis“. 

Vienam kėdainiečiui nufilmavus, kaip šaltu asfaltu lopomos duobės ir įkėlus šį video į feisbuką, netrukus imta juo dalintis ir tame pačiame feisbuke, ir „TikTok“ platformoje. 

Žmonės stebėjosi, kaip darbininkai asfaltą deda tiesiai į duobes nei jų neišvalę, nei pašildę duobės kraštų. Ne mažiau jie stebėjosi ir tuo, kad vietoj volo sustingusį asfaltą bandė prispausti trypdami kojomis, plodami „šiufeliu“ ir trankydami kūju, o galiausiai vietoj volo asfalto pripildyta duobe pirmyn atgal pasivažinėjo komunalininkų sunkiasvoris šiukšliavežis.

Žmonės piktinosi tokiu darbu – esą štai kur eina jų pinigai, o seniūnija, kaip jau minėta, problemos dėl to nemato ir džiaugiasi, kad bent laikinai tokiu būdu išsprendžia duobių problemą.

Pamatysite duobę – praneškite 

Be to, Kėdainių miesto seniūnija ragina gyventojus pamačius didesnę duobę pranešti apie tai telefonu (8-347) 67 287, kad seniūnijos darbininkai atvyktų ir ją užpiltų. Taip esą būtų išvengta nelaimės. 

Valstybiniuose keliuose išdaužos jau tvarkomos

Tuo metu AB „Kelių priežiūra“ informavo, kad daugelyje valstybinės reikšmės kelių išdaužos šiuo metu intensyviai taisomos.

Bendrovės atstovų teigimu, tam tikruose kelių ruožuose taikomi laikini tvarkymo sprendimai, o pasibaigus šaltajam sezonui kelio savininkas – AB Lietuvos automobilių kelių direkcija – organizuos kelio ruožų remonto ar atnaujinimo darbus.

Šiemet kelininkams darbus sunkina mišrūs krituliai ir staigūs oro temperatūros pokyčiai, o tai daro reikšmingą įtaką kelio būklei.

AB „Kelių priežiūra“ informavo, kad daugelyje valstybinės reikšmės kelių šiuo metu intensyviai taisomos išdaužos. Bendrovės atstovų teigimu, tam tikruose kelių ruožuose taikomi laikini tvarkymo sprendimai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Prašo informuoti

Nors kelininkai nuolat vykdo patrulines apžiūras keliuose, tačiau vairuotojų vis vien prašoma būti budriems. Dėmesys ypač atkreiptinas važiuojant vietomis, kur sunku įžiūrėti galimą duobę, tad būtina pasirinkti saugų greitį, stebėti kelio ženklus: ypač tamsiuoju paros metu, lyjant lietui ar po jo, kai duobes užpildo vanduo.

Apie pavojingas išdaužas ar kitas kliūtis, keliančias pavojų eismo saugumui, vairuotojai kviečiami informuoti trumpuoju tel. 1871 arba +370 5 232 9600.

Išdaužos – gana įprastas reiškinys, tačiau dažniausiai apie tai girdima pavasarį. Kadangi pastaruoju metu sulaukiama vis daugiau atlydžių dar žiemos laikotarpiu, susiduriama su vis didesniais iššūkiais.

Rekomenduojami video