Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Degusiame garaže laikė ir dujų balioną

Pirmadienio rytą priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje gautas pranešimas apie gaisrą Žalgirio gatvėje. Į šį privačių namų kvartalą tuojau pat išskubėjo ugniagesių pajėgos.

Paaiškėjo, kad dega šalia namo esantis garažas. Jame šeimininkai laikė ir kuro atsargas – briketus ir net dujų balioną. Laimė, tragedijos išvengta – dujų balioną ugniagesiai išnešė į lauką. Tačiau nuostolių, žinoma, išvengti nepavyko.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja, kad per šalčius gaisrų visada padaugėja – ypač gyvenamųjų namų.  Per vieną parą Lietuvoje degė 17 namų. To priežastis – intensyvesnis kūrenimas.

Per šalčius krosnį kūrenti rekomenduojama 2–3 kartus. Kas kartą kūrenimas turėtų trukti maždaug pusantros valandos.

Užkūrus krosnį, geriau nepalikti namų net ir vienai valandai.

Intensyviai kūrenant krosnis, gali užsidegti ir kamine susikaupę suodžiai. Degios medžiagos ant kamino sienelių itin sparčiai kaupiasi ir tada, kai kūrenama drėgnomis malkomis, o po jų dar primetama durpių briketų.

Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai praėjusią savaitę taip pat skubėjo į panašius gaisrus.

Vasario 23 d. Siesikų seniūnijoje, Miliūnų kaime, ir Ukmergėje, Šlaitų skersgatvyje, namo dūmtraukyje, degė suodžiai, o Pabaisko seniūnijoje, Kulniškių kaime, gyvenamajame name, apdegė apie pusė kvadratinio metro grindų.

Praėjusią savaitę talkinta ir policijai bei medikams – Vilniaus gatvės 108 name atidarytos buto durys, o iš S. Daukanto gatvės 65 namo išneštas ligonis.

Rekomenduojami video