Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Daugiau kaip 3 tūkst. namų pasinaudojo galimybe pasikeisti senus šildymo įrenginius

Šiais metais gyventojai aktyviai naudojosi galimybe gauti subsidiją seniems biokuro katilams pasikeisti mažiau taršiais ir efektyvesniais šildymo įrenginiais. Aplinkos ministerijos duomenimis, per 2021 m. daugiau kaip 3,1 tūkst. namų ūkių išmokėta 7,6 mln. eurų už tvaresnius gyvenamųjų namų apšildymo prietaisus.

Dažniausiai būstų savininkai įsigijo šilumos siurblius oras-vanduo (64 proc.) ir 5 klasės reikalavimus atitinkančius biokuro katilus (30 proc.). Ši tendencija, pasak Aplinkos ministerijos, pastebima jau ne vienerius metus. Šilumos siurblius žemė-vanduo rinkosi 6 proc.

Bendra šiemet pakeistų šildymo įrenginių galia siekia per 40 MW, o vidutinė vieno projekto kompensacinė išmoka – 2,8 tūkst. eurų. Kompensuojamoji dalis, atsižvelgiant į pasirinktą diegti įrenginį, sudaro apie 50 proc. išlaidų.

Per pavasarį vykusį pirmąjį kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Katilų keitimas namų ūkiuose“ finansavimo kreipėsi daugiau kaip 3,1 tūkst. gyventojų, kurie taip pat nusprendė investuoti ne tik į efektyvesnį gyvenamųjų namų šildymą, bet ir švaresnę aplinką.

Numatyta, kad jiems už investicijas į energijos efektyvumo priemones ir atsinaujinančius energijos išteklius bus išmokėta daugiau kaip 9,22 mln. eurų.

Daugiausiai paraiškų buvo pateikta iš Vilniaus, Kauno, Mažeikių rajonų savivaldybių. Tačiau galimybe pasikeisti senus ir neefektyvius katilus aktyviai naudojasi ir mažesnių savivaldybių gyventojai.

Nuo priemonės įgyvendinimo pradžios 2019 m. iš viso senus neefektyvius biokuro katilus Lietuvoje į atsinaujinančius energijos išteklius naudojančius šilumos įrenginius pasikeitė daugiau kaip 7,6 tūkst. namų ūkių. Jiems už atliktas investicijas jau išmokėta daugiau kaip 19,8 mln. eurų, nurodoma Aplinkos ministerijos pranešime.

Naujas kvietimas teikti paraiškas finansavimui už taršių katilų keitimą gauti bus paskelbtas iš karto po Naujųjų metų – sausio 10 d., o paraiškas bus galima teikti iki vasario 11 d.

Rekomenduojami video