Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Daugiabučių gyventojus kviečia grėbti lapus

Kiekvieną rudenį Kėdainių miesto seniūnijai bene didžiausiu iššūkiu tampa nukritusių lapų sugrėbimas. Šiam darbui visuomet metamos visos seniūnijos darbuotojų pajėgos, tačiau ir jų nepakanka. Tad šį rudenį Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius kviečia daugiabučių namų gyventojus burtis į talkas ir susigrėbti lapus savo daugiabučio teritorijoje.

Rudens palydovas

„Atėjo ruduo, o rudens palydovas – nuo medžių krentantys lapai šiuo metu miesto seniūnijai yra didžiausias galvos skausmas.

Per paskutinę savaitę lapai itin spėriai ėmė kristi. Kasdien visas seniūnijos darbuotojų pajėgas metame jų grėbimui.

Savo komunaliniame ūkyje turime dešimt darbuotojų, dar šeši žmonės dirba pagal užimtumo programą iš vadinamosios darbo biržos.

Taip pat kadangi nebėra karantino, asmenys, kurie gauna pašalpas šiuo metu yra pasitelkiami dirbti visuomenei naudingą darbą. Tokių asmenų kasdien ateina nuo dešimties iki penkiolikos“, – informavo miesto seniūnas.

Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius kviečia daugiabučių namų gyventojus burtis į talkas ir susigrėbti lapus savo daugiabučio teritorijoje.Aut. past.

Grėbia kasdien

Miesto seniūnas pažymėjo, kad kova su lapais vyksta kasdien, tačiau ne visada ši kova yra plika akimi matoma, mat būna dienų, kai lapai krenta labai spėriai, juos drasko ir plaiksto vėjas.

„Atrodytų, kad pajėgos yra nemažos, bet viso miesto sutvarkyti vienu metu yra neįmanoma. Pirmiausia mes grėbiame parkuose, aikštėse, centrinę miesto gatvę. Medžių mieste labai daug.

Gal kartais gyventojams ir atrodo, kad lapai negrėbiami, tačiau jie tikrai grėbiami kasdien, bet vos tik nugrėbiama, jų vėl pribyra“, – paaiškino A. Krivičius.

Kviečia į talkas

Kėdainių miesto seniūnija šienauja apie 150  hektarų žaliųjų plotų, tad lapus sugrėbti irgi reikia nuo panašaus dydžio plotų.

„Labai sveikintina gyventojų inciatyva, kuomet jie susirenka į talkas ir susigrėbia lapus aplink savo daugiabučius.

Mes galime padėti tuos lapus išvežti, galime žmonėms ir maišus paskolinti, tegul tik kreipiasi į mus pirmininkai ir tikrai dėl visko sutarsime.

Jei žmonės lapus sudės į savo maišus, juos reikėtų palikti prie konteinerių ketvirtadienio išvakarėse, mat ketvirtadienį žaliosios atliekos nuo konteinerių yra surenkamos.

Juk visiems smagiau, kai miesto plotai yra gražūs ir sutvarkyti, tad prie to galime prisidėti kiekvienas“, – ragino A. Krivičius.

Rekomenduojami video