Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Daugiabučių dezinfekcija – pagal poreikį

„Prašome informuoti skaitytojus, kur kreiptis daugiabučio namo gyventojams, kai jų laiptinėje, name suserga žmogus COVID-19, dėl laiptinių dezinfekcijos“, – rašo „Bangos“ skaitytoja. Anot jos, šiuo metu pasitaiko atvejų, kai kaimynai net nežino, kad yra sergančiųjų koronavirusu jų daugiabutyje, tad labai daug lemia ir žmonių sąmoningumas.

Sprendžia konkrečiu atveju

„Susidūrėme su situacija, kuomet COVID-19 serga vienas šeimos narys, o kiti simptomų neturi, jiems saviizoliacijos nėra, vaikšto tomis pačiomis laiptinėmis, o juk gyvena ir vyresnio amžiaus žmonės kaimynystėje. Jiems šis virusas pavojingiausias. Gerai, kad yra pilietiškų kaimynų, pasisako, jog serga, tai imasi kaimynai atsargumo priemonių ir dezinfekcijos. Manau, labai aktualu paskelbti informaciją, kur žmonėms kreiptis dėl laiptinių dezinfekcijos“, – įsitikinusi skaitytoja Auksė (tikras vardas, pavardė redakcijai žinomi).

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus patarėja Ernesta Badalova akcentavo, jog izoliacija taikoma visiems asmenims, gyvenantiems su asmeniu, sergančiu COVID-19, nepaisant to, ar jiems pasireiškė simptomai!

„Ar laiptinei reikalinga dezinfekcija, sprendžia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), atlikęs epidemiologinį tyrimą. Jei ji reikalinga, NVSC kreipiasi į Savivaldybę, kuri dezinfekuoja laiptinę“, – teigė E. Badalova. Taip pat kiekvieną kartą po darbo dienos yra dezinfekuojamas ir mobilusis punktas Gargžduose, kuriame žmonėms imami tepinėliai dėl COVID-19.

Šluoti draudžiama!

Anot Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus patarėjos E. Badalovos, už kasdieninę laiptinių dezinfekciją yra atsakingi namo administratoriai, daugiabučių namų bendrijos, patalpų savininkų įgalioti asmenys ir kt. fiziniai ir juridiniai asmenys, atsakingi už namo priežiūros organizavimą. Rekomendacijas, kaip tą daryti, Sveikatos apsaugos ministerija yra pateikusi dar pavasarį.

Laiptines reikia vėdinti 2–3 kartus per dieną, sudarant skersvėjį. Vėdinti mažiausiai 1 valandą. Laiptinę valyti drėgnu būdu 2 kartus per savaitę, naudojant įprastus ploviklius. Karantino metu draudžiama šluoti laiptines. Plaunant laiptinę vandenį būtina keisti pagal poreikį, bet ne rečiau kaip 1 kartą. Valymo reikmenys turi būti tinkamai valomi kiekvieno valymo pabaigoje. Dažniausiai liečiamus paviršius: durų rankenas, telefonspynes, liftų mygtukus, laiptinių turėklus, langų rankenas, pašto dėžutes – karantino laikotarpiu valyti drėgnuoju būdu kaip įmanoma dažniau, bet ne rečiau kaip 1 kartą per dieną, naudojant įprastus ploviklius/valiklius. Liftų kabinas plauti bent 1 kartą per dieną, naudojant įprastus ploviklius. Laiptinių palanges valyti drėgnuoju būdu, naudojant įprastus ploviklius/valiklius.

Gyventojus – informuoti

Svarbu ir informuoti gyventojus, iškabinant pranešimus, kad gyventojai laikytųsi rankų higienos reikalavimų, kosėjimo bei čiaudėjimo etiketo, vengtų liesti bendrus (turėklus, liftų valdymo skydelį ir pan.) paviršius rankomis, rekomenduoti būti su pirštinėmis.

Darbuotojai, atlikdami aplinkos valymo darbus, turi dėvėti darbo rūbus (pvz., uniformas, kurios yra dažnai plaunamos šiltame vandenyje) ir buitines pirštines. To pakanka apsaugai valant bendrąsias patalpas. Valymo reikmenys turi būti tinkamai valomi kiekvieno valymo pabaigoje. Rankų higiena (plovimas su muilu ir vandeniu arba dezinfekuojamos specialia rankoms dezinfekuoti priemone) turėtų būti atliekama kiekvieną kartą, kai nusimaunamos pirštinės. Valymo metu susidariusios atliekos turėtų būti metamos į buitinių atliekų konteinerį kaip nerūšiuojamos atliekos.

UAB „Gargždų būstas“ vadovė Patricija Smailytė „Bangai“ sakė, kad atliekama kasdienė laiptinių priežiūra, o prevenciškai dezinfekuoti laiptines buvo gautas prašymas iš Savivaldybės pavasarį, tą „Gargždų būstas“ ir atliko. „Jei yra kažkoks susirgimo atvejis, laiptines dezinfekuoja jau ta bendrovė, su kuria Savivaldybė yra sudariusi sutartį tokiems atvejams“, – paaiškino P. Smailytė.


ĮDOMU

  • Klaipėdos rajono savivaldybė yra sudariusi dvi sutartis dėl patalpų dezinfekavimo su VšĮ Klaipėdos higienos ir sanitarijos centru ir UAB „Credo“.
  • Patalpas dezinfekuoja įmonė, kuri tuo metu pasiūlo mažiausią kainą.
  • Pagal turimus duomenis patalpos (laiptinės, kitos viešos patalpos, kurios buvo nurodytos) iš viso buvo dezinfekuotos 51 kartą, išleista suma – 5056,25 Eur.

Agnė ADOMAITĖ

Rekomenduojami video