Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Daugės kontroliuojančių

Praėjusį trečiadienį Vyriausybė pritarė Saugaus eismo automobilių keliais ir Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymų pakeitimams, kuriais teisę vairuotojus stabdyti ir bausti turės ne tik policijos, bet ir aplinkosaugos pareigūnai. Numatoma, kad minėti pakeitimai įsigalios nuo 2024 m. sausio 1 d., jiems dar turi pritarti Seimas.

Įsigaliojus pakeitimams, Aplinkos apsaugos departamento ir Lietuvos transporto saugos administracijos pareigūnai turės teisę savarankiškai stabdyti keliuose transporto priemones ir tikrinti, ar į aplinką išmetamų teršalų kiekio ir kiti taršos parametrai atitinka reikalavimus.

Kai į aplinką išmetamų teršalų kiekis neatitinta reikalavimų, galės panaikinti privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ duomenimis, 2022 m. apie 10 proc. iš apžiūrai pateiktų 777,3 tūkst. lengvųjų ir lengvųjų krovininių transporto priemonių iš pirmo karto nepraėjo techninės apžiūros dėl taršos reikalavimų neatitikimo – nustatytas per didelis dūmingumas ar anglies monoksido kiekis, eksploatacinių skysčių nuotėkis.

Tai reiškia, kad 2022 m. eisme dalyvavo apie 78 tūkst. taršos reikalavimų neatitinkančių lengvųjų keleivinių ir lengvųjų krovininių transporto priemonių.

Rekomenduojami video