Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Daugėja parašų po peticija už šeimą

Jau po poros dienų Seimas rinksis į rudens sesiją. Valdantieji dar pavasarį nė neslėpė, kad šioje sesijoje ketins grįžti prie visuomenės neigiamai vertinamų iniciatyvų, norinčių įteisinti vienalytei partnerystei prilyginamas sąvokas. Iš pradžių to nepavyko padaryti pateikus Partnerystės įstatymą, o dabar panašus projektas pavadintas Civilinės sąjungos įstatymu. Gyventojai ir toliau reiškia nepritarimą tokioms iniciatyvoms. Šiuo metu sparčiai daugėja parašų po tam nepritariančia „Šeimos peticija".

Peticija skelbia, kad ją pasirašę pritaria, jog šeima gali būti tik tarp vyro ir moters. Peticijos tikslas - reikalavimas, kad Seimo nariai atmestų įstatymo iniciatyvas, įteisinančias vienalytes šeimas. Vakar 14 val. peticiją jau buvo pasirašęs 17 131 žmogus. Iškeltas tikslas - 20 000 parašų. Surinkus tiek parašų, peticija bus įteikta Seimui.

„Jau ne vienerius metus Lietuvoje bandoma įstatymu įtvirtinti, kad šeima galima ne tik tarp vyro ir moters. Tam Seimas vis pakartotinai svarsto vienalytės partnerystės (Seime ir teismuose dar vadinamos civiline sąjunga, tačiau visais atvejais teisiškai reiškiančios „šeimos") įteisinimo projektus. Iki šiol nė karto nepavyko jų priimti, o prie to prisidėjo ir visuomenės - jūsų visų - susitelkimas.

Rusijai užpuolus Ukrainą ir Lietuvoje net galiojant nepaprastajai padėčiai pagrįstai tikėtasi, kad bent tokiu metu bus siekiama santarvės ir atidedami tokie kiršinantys visuomenę, valstybės vertybinius pamatus keičiantys siūlymai. Tačiau valdžia elgiasi priešingai. Dar daugiau, valdančiosios Laisvės partijos atstovai patys skleidžia peticijas, kuriomis Seimo nariai būtų raginami išduoti savo pažiūras ir balsuoti už homoseksualių „šeimų" įteisinimą. Radikali už seksualinių mažumų reikalavimus kovojanti organizacija, Lietuvos žmogaus teisių centras, paskelbė to reikalaujantį atvirą laišką Seimo nariams, kurį netruko pasirašyti 10 000 žmonių", - rašoma peticijoje.

Žmonės verčiami gėdytis savo pažiūrų

Jos autoriai pastebi, kad homoseksualų partnerystės šalininkai nesikuklina skelbti, neva vyro ir moters šeima yra sovietinė vertybė, o nepripažinti vienalyčių šeimų - ėjimas kartu su Vladimiru Putinu ir Kremliumi: „Toks atviras melas turėtų priversti Lietuvos žmones gėdytis savo pažiūrų. Žinia, niekas nenori būti „su Kremliumi". Beveik visa Lietuvos visuomenė vieningai palaiko nuo agresoriaus didvyriškai besiginančią Ukrainą. Tačiau kartu beveik visa Lietuvos visuomenė vieningai pasisako už tai, kad šeima galima tik tarp vyro ir moters. Lietuvos visuomenė nepritaria homoseksualų partnerystėms.

Nepritaria, lygiai kaip tam nepritaria Ukrainos, Lenkijos ir daugybės kitų šeimą ir tradicijas branginančių kaimyninių šalių žmonės. Šeima tik tarp vyro ir moters tūkstančius metų buvo būtent vakarietiškų Europos šalių, o taip pat ir Lietuvos gyvenimo pagrindas. Vyro ir moters šeima yra Europos šerdis. Melas, kad toks požiūris - tai Kremliaus požiūris, priešina Lietuvos visuomenę ir žemina daugumą Lietuvos žmonių."

Peticijoje sakoma, kad atėjo laikas Lietuvos piliečiams garsiai tai pareikšti: „Demokratinėje Lietuvoje šis balsas privalo būti išgirstas. Mes, žemiau pasirašiusieji, nepritariame partnerystės įteisinimui, nes šeima galima tik tarp vyro ir moters. Žmogus sukurtas kaip vyras arba moteris, lytys papildo viena kitą, o jų bendrystė vienintelė leidžia atsirasti naujai gyvybei ir išlikti žmonijai. Politikai negali palaikyti šią tiesą neigiančių įstatymų. To moko ne tik Bažnyčia."

Kreipėsi į Seimo narius

„Daugybė tyrimų rodo, kad vaikams geriausia augti stabilioje šeimoje su tėvu ir motina. O stabiliausios yra vyro ir moters santuokoje sukurtos šeimos. Valstybė turėtų padėti šeimoms ir skatinti santuoką bei tėvystę, o ne kurti kitokias, žmogaus prigimčiai prieštaraujančias šeimos formas. Vaikų interesai ir ateities kartos turėtų būti svarbiausias teisingos valstybės rūpestis", - skelbia peticija. Ja Seimo narių reikalaujama balsuoti prieš bet kokius vienalytės partnerystės įteisinimo projektus, o savo pastangas sutelkti į rūpestį sukurti kuo geresnes sąlygas vyro ir moters šeimoms bei vienišiems tėvams pradėti ir auginti vaikus.

Pritariate peticijos tekstui? Peticiją galite pasirašyti adresu www.seimospeticija.lt

Rekomenduojami video