Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Daugėja namų, kurių balkonuose draudžiama rūkyti

Sausį įsigaliojo tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimas, nustatantis papildomus draudimus rūkymui daugiabučiuose namuose.

Namų, kuriuose draudžiama rūkyti, padaugėjo ir mūsų savivaldybėje.

Pagal vidaus reikalų ministro patvirtintą aprašą, daugiabučio namo gyventojas gali pareikšti prieštaravimą dėl rūkymo daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams. Pasirašytą prašymą (prieštaravimą) asmuo pateikia savivaldybės administracijai.

Gavus jį, savivaldybės administracijos direktorius įsakymu uždraudžia rūkyti daugiabučiame name.

Jei prieštaravimą pareikš asmuo, kuris gyvens, bet nebus deklaruotas konkrečiame daugiabutyje, draudimas rūkyti bus panaikintas po 6 mėnesių, jei prieštaravimą pareiškęs asmuo per tą laiką nedeklaruos ten gyvenamosios vietos.

Uždraudus rūkyti daugiabučiame name, savivaldybė informuoja jo administratorių ar bendriją, kurie privalo informuoti gyventojus apie nustatytą draudimą bei įrengti informacinius ženklus.

Draudimo rūkyti nesilaikančiam asmeniui gali būti skirtas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 90 eurų.

Asmuo gali pranešti policijai ar savivaldybės administracijai apie draudimo rūkyti pažeidimus tik tame daugiabutyje, kuriame jis yra deklaravęs gyvenamąją vietą. Kartu su skundu turi būti pateikti duomenys, patvirtinantys rūkymo daugiabučio namo balkone, terasoje, lodžijoje faktą ir aplinkybes.

Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatyta, kad, policijos ar savivaldybės administracijos pareigūno reikalavimu, buto savininkas turi šiam pareigūnui nurodyti asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, duomenis (vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą).  To nepadaręs, atsako pagal Administracinių nusižengimų kodekso 492 straipsnį ir jam gali būti skirta bauda nuo 30 iki 120 eurų.

Daugiabučiai namai Ukmergėje, kuriuose draudžiama rūkyti  balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams: Veterinarijos g. 2 ir 8, V. Kudirkos skg. 23 ir 25, J. Basanavičiaus g. 11, Antakalnio g. 72, Uosių g. 5, Jaunimo g. 9.

Šį sąrašą savo interneto svetainėje skelbia Ukmergės rajono savivaldybė.

Rekomenduojami video