Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Darželyje įsisuko virusas – vaikai atsidūrė ligoninėje

Kėdainių lopšelyje-darželyje „Aviliukas“ įsisuko neaiškus virusas – beveik visi vienos lopšelinukų grupės vaikai susirgo, kai kurie net atsidūrė ligoninėje. Darželyje patikrinimą vykdė ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno skyrius.

Susirgo septyni mažyliai

Kaip „Rinkos aikštę“ informavo darželio direktorė Roma Mackevičienė, vaikai blogai pasijuto naktį iš ketvirtadienio į penktadienį.

„Grupėje iš viso yra 13 vaikų, bet tą savaitę lankė mažiau – tai 9, tai 8. Naktį septyni vaikai pasijuto blogai, vėmė.

Keturi vaikai buvo paguldyti į ligoninės priėmimo skyrių, jiems pastatytos lašelinės. Vienas vaikas ligoninėje liko per naktį, kitus paleido namo sulašinus lašines, nes iškart po to vaikai atsigavo ir jautėsi žymiai geriau“, – sakė darželio direktorė.

Ji pridūrė, kad ligoninėje buvo pasakyta, kad vaikams nemalonius simptomus sukėlė virusas, tačiau koks – įvardinti negalėjo.

„Kai kuriems vaikams buvo ir PGR testai padaryti, bet jie visi neigiami. Tyrė ir dėl roto, ir dėl noro – niekas nepasitvirtino. Pasakė tik, kad virusiukas, bet koks – taip ir neaišku“, – tikslino R. Mackevičienė.

Pranešė VMVT

Darželio direktorė teigė, kad įstaigos vadovybė informacijos ar nurodymų nei iš ligoninės, nei Visuomenės sveikatos biuro per šį laiką negavo. O VMVT apie situaciją darželyje pranešė patys tėvai.

„Mes negavome jokios informacijos nei iš ligoninės, nei iš Visuomenės sveikatos biuro, tai pirmadienį atvykę VMVT specialistai iš tiesų nustebino.

Jie tikrino virtuvę, grupę, paėmė mėginius, dabar laukiame atsakymų. Kol kas nieko nežinau, atsakymų turbūt sulauksime per porą savaičių“, – svarstė darželio vadovė.

Ji pridūrė, kad vaikų negalavimai niekaip negali būti susiję su maistu – jei būtų problemų darželio virtuvėje, simptomus būtų pajautę daugiau vaikų iš įvairių grupių.

„Čia vienoje grupėje iš kažkur įsisuko virusiukas. Nežinia, kaip jis pateko, bet vaikai mažiukai, tai beveik visiems jo ir teko.

Pasitaiko, ypač vasario mėnesį, tų virusų visokių būna. Tik tiek, kad neaišku, koks jis, bet jei medikai nenustatė, mes tikrai nieko negalime daugiau pakomentuoti“, – kalbėjo pašnekovė.

Jaučiasi gerai

R. Mackevičienės teigimu, dabar vaikučiai jaučiasi gerai.

„Su tėvais kalbėjome, su kiekvienu asmeniškai skambinomės, klausėme, kaip jaučiasi vaikai, sakėme informaciją, kurią turime.

Bandėme tėvelius nuraminti, nes jie, aišku, išsigandę. Auklėtojos ir savaitgalį su tėvais kalbėjosi, palaikė ryšį.

Dabar vaikai, mūsų žiniomis, jaučiasi gerai, o kai kurie jau trečiadienį ir grįš į darželį“, – sakė direktorė.

Grupės auklėtojos jaučiasi gerai, simptomų, kuriuos jautė vaikai, neturėjo.

Rekomenduojami video