Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Darželinukai daržovių užsiaugino patys

Kol šaltukas dar tik švelniai rodo nagučius, praėjusią savaitę mažieji kėdainiečiai suskubo atšvęsti savo pačių užauginto derliaus šventę. Toks renginys Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ buvo suruoštas pirmąjį kartą, o surengti jį paskatino pavasarį gauta įspūdinga dovana – naujutėlaitis šiltnamis. Jame užderėjusį gausų agurkų derlių lopšelio-darželio ugdytiniai šventės metu ne tik patys skanavo, bet ir kitus vaišino. 

Pagerbė agurkėlį

„Šventės „Agurkėlis“ idėją pamėtėjo šiemet pavasarį gauta įspūdinga dovana – naujutėlaitis, šiuolaikiškas šiltnamis, kurį dovanojo miesto verslininkai, bendrovių „Linėja Transport“ ir „Burnos priežiūros specialistai“ vadovai. Jis mūsų įstaigos bendruomenei buvo ne tik itin reikalingas, bet ir padidino veiklų įvairovę, suteikė joms dar daugiau gyvybės bei padarė kur kas įdomesnėmis.

Be to, „Puriena“ priklauso gamtosauginių mokyklų tinklui ir net 4 metus iš eilės esame apdovanojami „Žaliąja vėliava“, todėl nenuostabu, kad ši idėja užgimė pas mus.

Matydami, kaip vaikai džiūgauja, kuomet einame į šiltnamį ir ten darbuojamės, pamanėme, kad būtinai reikia surengti šiltnamio derliaus šventę, simbolines sezono pabaigtuves. Norėjome, kad vaikai suvoktų daržo darbų sezoniškumą, o taip pat derliaus panaudojimo įvairovę – kad agurkėlį galima ne tik nusiskynus iš karto skaniai sugraužti, bet ir užkonservuoti žiemai, iš jo pagaminti įvairių patiekalų” – pasakoja lopšelio-darželio pedagogė, renginio organizatorė mokytoja Evelina Rajunčienė.

Visas projektas

Gražios krašto verslininkų iniciatyvos dėka gimė ne tik smagi šventė, bet ir visas projektas, skirtas mažųjų kėdainiečių smalsumui bei smalsumui ugdyti.

„Ši „Agurkėlio“ derliaus šventė yra tik finalinis nemažo projekto renginys. Įkvėpti smagios veiklos sumanėme visas Kėdainių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigas pakviesti prisijungti prie ekologinio-socialinio švietimo projekto „Aš žaliasis agurkėlis“. Šio projekto tikslas – skatinti auklėtinių smalsumą, supažindinti juos su daržininkyste, kaip auginamos daržovės, agurkai“, – sako E. Rajunčienė.

Pašnekovė pasakoja, kad projektas ir jo darbai startavo dar ankstyvą pavasarį. Moteris pastebi, kad vaikai itin domisi ir noriai dalyvauja visose veiklose, susijusiose su gamta.

„Vaikams augalai, gyvūnėliai labai patinka, jie mėgsta būti lauke, gamtoje pastebimai atgyja. Tad ir projekto „Aš žaliasis agurkėlis“ veiklos juos labai sudomino. Štai jau ankstyvą pavasarį jie užsidegę dėjo agurkų sėklytes į daigyklas, nekantriai laukė pirmųjų lapelių, vėliau, daigeliams ūgtelėjus, kartu juos perkėlėme į darželio šiltnamį, o dalį daigų, netilpusių į mūsų šiltnamį, vaikai su tėveliais augino namie. Pastebėjome, kad vaikams tikrai buvo įdomu stebėti, kaip iš mažos sėklytės užauga augalas duodantis derlių. Kai pradėjo bręsti pirmieji agurkėliai, vaikai nenustygo vietoje, nes kiekvienas norėjo paragauti savo darbo vaisių. Manau, kad tokios veiklos dėka gali užaugti ne vienas puikus daržininkas“, – šypsosi E. Rajunčienė.

Vainikavo šventė

Po vasaros atostogų sugrįžusius ir kiek apsipratusius su naujų mokslo metų režimu lopšelio-darželio „Puriena“ pedagogai pakvietė auklėtinius bei jų tėvelius paminėti šiltnamio derliaus nuėmimo pabaigtuves.

„Šventėje derinome daugybę veiklų – buvo ir dainų, ir šokių, ir vaišių bei kitų užsiėmimų. Kūrybinėse dirbtuvėlėse vaikai margino agurkėlių vagonėlius, veikė agurkėlių skrybėlių ateljė, tėveliai vaikams paruošė daug skanių vaišių, pagamintų iš agurkų, skaitėme vaikų kartu su auklėtojomis sukurtų pasakėlių knygą. Na o įspūdingiausia šventės staigmena – floristiniai rūbai, kuriais mūsų pedagogę bei ugdytinę papuošė pastarosios tėtis dizaineris ir floristas Modestas Vasiliauskas.

Tikimės, kad ši šventė taps tradicine ir kasmet mus suburs pasidžiaugti savo darbo vaisiais“, – pavykusia švente džiaugiasi E. Rajunčienė.

 

Kristina MIRVIENĖ

Rekomenduojami video