Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dar gali gauti 100 eurų vienkartinę išmoką už skiepą

Maždaug 136 tūkstančiams pasiskiepijusių nuo COVID-19 senjorų yra skirtos 100 eurų išmokos, t. y. kas antras 75 metų ir vyresnis žmogus jau pasinaudojo galimybe gauti vienkartinę išmoką už skiepą. Mūsų šalyje gyvena apie 272 tūkstančius tokio amžiaus senjorų. Kiti senjorai turėtų suskubti – iki kovo 31 dienos pasiskiepiję sustiprinamąja vakcinos doze jie taip pat gaus 100 eurų vienkartinę išmoką.

Vienkartinę išmoką gaus ir tie dar nepasiskiepiję senjorai, kurie yra persirgę COVID-19 ir dėl to negalėjo būti paskiepyti iki lapkričio 30 d., tačiau pasiskiepys bent vienu skiepu iki 2022 m. kovo 31 d., sakoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pranešime.

„Senjorai atsiliepia į kvietimą ir elgiasi atsakingai – skiepijasi nuo COVID-19 ir taip apsaugo save bei artimuosius. Skiepai padeda išvengti komplikacijų ar net mirties atvejų. Kviečiame dar nepasiskiepijusius būti atsakingus ir suskubti pasiskiepyti“, – sako SADM kanclerė Ana Selčinskienė.

Nuo praėjusių metų rugsėjo 1-osios iki lapkričio 30 d. 75 metų ir vyresniems žmonėms, pasiskiepijusiems nuo COVID-19 vakcinos dozėmis pagal pilną vakcinacijos schemą arba iki šių metų kovo 31 d. – sustiprinamąja vakcinos doze, skiriamos 100 eurų vienkartinės išmokos. Taip siekiama apsaugoti labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius ir pagerinti epidemiologinę situaciją šalyje.

100 eurų išmoka pernai gruodį pasiekė 93 tūkstančius senjorų. Ją gavo nuo rugsėjo 1-osios iki lapkričio 30-osios pasiskiepijusieji pagal pilną vakcinacijos schemą arba sustiprinamąja vakcinos doze. Dar apie 43 tūkstančius senjorų išmoka pasieks sausį.

75 metų ir vyresnių asmenų imunizacijos lygis yra gerokai mažesnis nei kitų aukštos rizikos grupių asmenų. Jiems gresia didžiausia hospitalizacijos rizika ir dvigubai didesnė rizika mirti nuo COVID-19 nei kitoms amžiaus grupėms priklausantiems asmenims. Per pandemiją vyresnių nei 75 metų amžiaus asmenų mirštamumas nuo COVID-19 sudarė net 64 proc. visų mirčių, kai tuo metu 65–74 amžiaus asmenų mirtys sudarė 20 proc. visų mirčių.

100 eurų išmoką asmuo gali gauti tik vieną kartą. Iki kovo 31 dienos 75 metų ir vyresni senjorai, pasiskiepiję sustiprinamąja vakcinos doze, dar gali gauti 100 eurų vienkartinę išmoką. Vienkartinę išmoką gaus ir tie dar nepasiskiepiję senjorai, kurie yra persirgę COVID-19 ir dėl to negalėjo būti paskiepyti iki lapkričio 30 d., tačiau pasiskiepys bent vienu skiepu iki 2022 m. kovo 31 d.

Prašymo 100 eurų vienkartinei išmokai gauti teikti nereikia. Duomenys apie vyresnio amžiaus asmenis tikrinami registre. Vienkartinę išmoką senjorai gaus kartu su pensija ar kita išmoka, kurią moka „Sodra“. Jei žmonės gauna kompensaciją už šildymą ar kitas išmokas, vienkartinė 100 eurų išmoka neturi jokios įtakos skiriant jiems minėtas išmokas. Šie pinigai nėra įskaičiuojami į asmens ar šeimos pajamas.

Statistikos departamento duomenimis, nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta beveik 530 tūkstančių COVID-19 atvejų, dėl viruso sukeltos ligos mirė 7475 žmonės.

Parengta pagal Eltą

Rekomenduojami video