Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dalyvauti pamaldose galima tik su kaukėmis, komunija – į rankas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nurodo, kad švelnėjant karantino sąlygoms, pamaldose leidžiama dalyvauti visiems, jei užtikrinamas bent metro atstumas, vyresniems nei 6 metų asmenims būtina dėvėti kaukes.

SAM nerekomenduoja religinėse apeigose dalyvauti žmonėms, vyresniems nei 60 metų ir sergantiems lėtinėmis ligomis.

Taip pat, anot ministerijos pranešimo, maldos namai turi pateikti informaciją apie draudimą dalyvauti apeigose visiems, kuriems pasireiškia karščiavimas ar kiti viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai, taip pat apie prievolę dėvėti burną dengiančias apsaugos priemones. Gerai matomoje vietoje turi būti pakabinta priemonė rankų dezinfekcijai.

„Visi vyresni nei 6 metų religinių apeigų dalyviai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, išskyrus kunigą, laikantį šv. Mišias. Taip pat laikytis saugaus, ne mažesio kaip 1-2 metrų, atstumo vienas nuo kito“, – nurodo SAM.

Taip pat rekomenduojama šv. Komuniją dalinti žmonėms į rankas.

Ministerija nerekomenduoja apeigų, kuriose kunigas ar kitas dvasininkas turėtų kontaktų su daugiau nei vienos šeimos asmenimis, pvz. teikiant Sutvirtinimo sakramentą.

Be dvasininkų ar patarnaujančio personalo, visi turėtų vengti fizinio kontakto su relikvijomis, kryžiais ir kitais relikvijoriais, nespausti kitiems rankų. Maldos namai turi užtikrinti, kad švęstam vandeniui skirti indai būtų tušti, nuolat dezinfekuoti visus paviršius.

Rekomenduojami video