Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
D. Kuliešius: dėl visuotinės karo tarnybos įvedimo reikėtų visuomenės apsisprendimo

Prezidento vyriausiojo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Dariaus Kuliešiaus teigimu, tam, kad Lietuvoje būtų įvesta visuotinė karo tarnyba, reikėtų visuomenės ir politikų apsisprendimo.

„Čia ne tik Prezidentūrai apsispręsti, čia visai visuomenei, sakyčiau, apsispręsti, politikams apsispręsti reikėtų. Turi būti platus požiūris ir to viso scenarijaus įvertinimas. Tai kol šis darbas nėra padarytas, tikrai negalėčiau vienareikšmiškos (Prezidentūros – ELTA) pozicijos pasakyti“, – „Žinių radijo“ laidoje antradienį sakė D. Kuliešius.

Šalies vadovo patarėjo teigimu, Valstybės gynimo taryba dėl to Krašto apsaugos ministerijai ir yra pavedusi atlikti  Visuotinės karo prievolės galimybių vertinimo studiją.

„Sprendimams priimti procedūra yra tokia, kad pavedimas atlikti tokią studiją buvo iš Valstybės gynimo tarybos vieno iš prieš gerą laiką buvusių posėdžių metu. Ir tas turi būti šiais metais Valstybės gynimo tarybos posėdyje irgi pristatyta, pritarta ir toliau ta studija keliautų į Seimą diskusijai, svarstymui ir Seimo nuomonei. Ir tada jau būtų galutinai apsispręsta“, – sakė D. Kuliešius.

ELTA primena, kad krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas po Valstybės gynimo tarybos posėdžio pirmadienį teigė, jog Vyriausybė šiuo metu yra sutarusi didinti šauktinių skaičių Lietuvos kariuomenėje iki 4400. Ministras taip pat akcentavo, jei Seimas pritartų, ketinama svarstyti ir apie visuotinį šaukimą.

Rekomenduojami video