Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Chuliganams Kalėdų nereikia?

Antroji advento savaitė išaušo ypač niūri. Pasvalio krašto muziejaus kalėdinė instaliacija buvo piktybiškai sugadinta. Pirmadienio ryte atėję darbuotojai buvo priblokšti – dviračio pedalai išlaužyti, laidai nutraukti, o ir pats mechanizmas – susprogdintas. Chuliganai, matyt, prasiautė paryčiui, nes sekmadienį dešimtą valandą puošmenos dar buvo savo vietoje. Apie įvykį pranešta, peržiūrima kamerose užfiksuota vaizdinė medžiaga, – „Darbui“ sakė Krašto muziejaus dailininkas Paulius Ramanauskas.

O puošmenos idėja – labai graži, „draugiška“ aplinkai bei piniginei. Minant dviratį, nušviesti Krašto muziejaus eglučių kiemelį, papuoštą kalėdinėmis lemputėmis. Įžiebti Kalėdas patiems. Deja, dar ne visi supranta – tai, kas vieša, nėra skirta niokoti. Priešingai – tai skirta mums visiems. Kad įkvėptų mus būti geresnius. Tik to reikia mokytis patiems. 

Telefonu kalbintas Paulius neslėpė pykčio ir apmaudo: „Reikėjo specialiai minti be proto, kad taip sugadintum. Kas liūdniausia – nėra žmogiškumo. Ir pats mačiau, kai vaikai dviratį mina per stipriai. Jiems bajeris. Bet juk matai, kad jau laužai?“ 

– Visada yra tikimybė, kad kas nors nutiks elektronikai. Tikrai, žmonės dar nepratę, kad gali instaliacijas liesti. Na, ir sekasi mums (nusijuokia). Ir Martyno Gaubo „galvą“ kažkas mieste ridinėjo, bendravome su policija… Traukiame kultūros „mėgėjus“, – su ironija pasakojo P. Ramanauskas. 

Instaliacija kainavo ne tik pinigų, bet ir laiko, pastangų. Muziejininkė Vida Dodienė pasiūlė taupią, tvarią idėją – nešvaistyti lėšų visą parą šviečiančioms lemputėms, bet suteikti galimybę žmonėms patiems pajusti įsižiebiančią Kalėdų dvasią. Pauliaus, Jolitos, Vytauto ir Stanislovo komanda kūrė inovatyvią puošmeną. Patys ir eglučių į mišką važiavo. Kai išvydo darbą suniokotą, jau galvojo viską išmesti ir spaudoje padėkoti už „kalėdinę“ nuotaiką… Bet rankų visgi nenuleido. Jei žmonės neįpratę būti sąmoningi – reikia juos tiesiog įpratinti. Su elektrikais jau sutarta, naujos dalys jau užsakytos. Kalėdinės švieselės vėl sužibs.

Rekomenduojami video