Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Centralizuota šiluma brangs ir Šilutėje, tačiau saikingai

Taigi, kokio šilumos kainos pasikeitimo šią žiemą gali tikėtis „Šilutės šilumos tinklų“ klientai?

Šiluma brangs saikingai

Pasak „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovės direktoriaus Vaidoto Mačiulio, artinantis žiemos periodui centralizuotos šilumos vartotojus išgąsdino žiniasklaidoje skelbiamos žinios apie šilumos brangimą. Tačiau sunerimti labiausiai turėtų didmiesčių šilumos vartotojai, nes didmiesčiuose nemaža dalis šilumos pagaminama naudojant dujų kurą. O šis kuras pasaulinėje rinkoje pastaruoju metu tapo ypač paklausus ir pabrango apie 60 proc., lyginant su praėjusių metų kaina.

„Šilutės šilumos tinklai“ savo katilinėje bemaž 100 proc. naudoja smulkintos medienos kurą, todėl kainodara šiek tiek kitokia.

„Taip, kaina už suvartotą šilumą Šilutėje taip pat keisis, – sako V. Mačiulis. – Rinkoje brangsta mediena. Kelis metus apie trečdalis Lietuvoje sunaudojamos smulkintos medienos atkeliaudavo iš Baltarusijos ir taip mūsų krašto smulkintos medienos gamintojai buvo dempinguojami. Dabar dėl politinių nesutarimų baltarusiškos medienos kuro srautai į Lietuvą sumažėjo“.

Išlošė tie, kurie renovavo namus

Dar liepos mėnesį „Šilutės šilumos tinklai“ įsigijo kuro, kurio turėtų užtekti bent pusei žiemos laikotarpio. Jeigu praėjusiais metais, kad pagaminti 1 megavatvalandę energijos, reikėjo sunaudoti kuro už 11 eurų, tai šiemet už tokį pat kiekį reikėjo sumokėti jau 18 eurų. Dabar jau yra žinoma, kad prasidėjus šildymo sezonui Šilutės šilumos tiekėjų pagamintos šilumos vartotojai, dėl naudojamo kuro kainos pasikeitimo, mokės 14 – 15 proc. didesnę kainą už suvartotą 1 kilovatvalandę šilumos. Dabar vienos kilovatvalandės kaina yra 5,25 ct.

Praėjusiais metais už 40 kv. m. ploto buto šildymą rekonstruotame pastate buvo mokama apie 18 eurų per mėnesį, taigi šių metų žiemą tokių butų gyventojams paslauga pabrangs apie 14 – 15 proc.
Žinoma, kad po Naujųjų metų, kai bus baigtas naudoti dabar nupirktas kuras, gali tekti kurą pirkti brangiau ir tuomet šildymo kaina dar kartą keisis.

Žmonės, kurie ryžosi savo namus rekonstruoti, dabar gali džiaugtis, nes jie sunaudoja tik pusę ar trečdalį šilumos energijos, lyginant su kiekiu, kurį sunaudodavo iki namo renovacijos. Todėl šilumos pabrangimą jie pajus mažiausiai. Nerekonstruotų pastatų savininkams belieka ryžtis ir siekti savo namų apšiltinimo.

Juodasis periodas baigėsi

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ bent tris pastaruosius metus iš eilės dirbo nuostolingai, nes privalėjo vykdyti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos nutarimą, jog bendrovė turi sugrąžinti vartotojams skolą už per brangiai ankstesniais metais pardavinėtą šilumą. Taigi, tris metus pardavinėjant šilumą pigiau, šilumos gamintojams teko iš savo apyvartos pridėti po 0,5 milijono eurų kasmet. Šių metų pradžioje šilumos kaina jau buvo atitaisyta, nes skola jau išmokėta.

Direktorius V. Mačiulis pasakojo, kad bendrovė pastaruoju metu milijoninių rekonstrukcijos darbų nedarė. Šiemet centrinėje katilinėje buvo tvarkytas kamino įklotas už 2000 eurų ir rekonstruota trečiojo katilo pakura (4000 eurų). Rusnės katilinėje teko perjungti vandentiekio tiekimą ir nuotekų nuleidimą, atjungiant nuo mokyklos sistemų ir perjungiant prie UAB „Šilutės vandenys“ sistemų. Tokias permainas buvo būtina atlikti, nes mokyklos pastatus Savivaldybė ketina parduoti. Perjungimo darbai kainavo 6000 eurų.

Šilutės mieste teko pakeisti šilumos trasą nuo Lietuvininkų g. 22 pastato iki Vilų gatvės trasos, ir tai atsiėjo dar apie 1000 eurų.

„Šilutės šilumos tinklai“, pasak direktoriaus V. Mačiulio, jau dabar galėtų pradėti šildymo sezoną, nes visi katilai ir šilumos tinklai yra paruošti darbui.

Rekomenduojami video