Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Buvęs „siauruko“ vadovas stos prieš teismą: kaltinamas pinigų pasisavinimu

Panevėžyje registruotai viešajai įstaigai „Siaurojo geležinkelio klubas“ anksčiau vadovavęs Vismantas Užalinskas kaltinamas pasisavinęs 208 tūkst. eurų ir nesumokėjęs beveik 13 tūkst. eurų mokesčių.

Panevėžio apygardos prokuratūra pirmadienį pranešė baigusi ikiteisminį tyrimą dėl buvusio įstaigos vadovo ir bylą perdavusi teismui. Pasak prokurorų, „Siaurojo geležinkelio klubui“ V. Užalinskas vadovavo 2009-2014 metais, tačiau jis ir vėliau išliko faktiniu vadovu, vykdė ir kontroliavo ūkinę komercinę veiklą, nors oficialiai įstaigai vadovavo kiti asmenys.

Tyrimo metu prokurorai nagrinėjo įstaigos veiklą 2012-2018 metais. Anot prokuratūros, šiuo laikotarpiu įstaigos vadovas galėjo tyčia apgaulingai ir aplaidžiai tvarkyti įstaigos buhalterinę apskaitą, teikti neteisingus duomenis apie pajamas, pelną ir turtą, klastoti dokumentus.

Vismantas Užalinskas

„Manoma, kad tokiu būdu į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta 12 tūkst. 735 eurai mokesčių“, – rašoma pranešime. V. Užalinskas figūruoja ir kitoje byloje kaip buvęs viešosios įstaigos „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius. Ši byla teismui perduota šių metų birželį.

Įtariama, kad kaltinamasis surašydavo netikras pirkimo ir pardavimo sutartis, pagal kurias jo vadovaujama įstaiga pirko įvairias veiklai reikalingas medžiagas ir prekes, nors iš tiesų šie sandoriai neįvyko ir tokiu būdu tyčia pasisavino svetimą, jo žinioje buvusį Aukštaitijos siaurojo geležinkelio didelės vertės turtą – 20 tūkst. eurų.

Siaurasis geležinkelis Aukštaitijoje nutiestas XIX amžiaus pabaigoje. 2001 metais jis nustojo veikti kaip susisiekimo priemonė ir tapo turizmo objektu. 2003 metais dalis šio komplekso objektų paskelbta kultūros paminklais. Dabar siaurojo geležinkelio ruožas yra 70 km ilgio. Siauruku galima nuvykti nuo Panevėžio iki Rubikių Anykščių rajone.

Rekomenduojami video