Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bus keičiamas eurų banknotų dizainas: kaip atrodys?

Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Gruodytė sako, kad galimas temas dizainui parinko Europos Centrinio Banko (ECB) ekspertų darbo grupė. 

„Grupėje Lietuvai atstovavo Vilniaus dailės akademijos profesorė Marija Marcelionytė-Paliukė. Buvo aptarta daug temų, iš jų išrinkta, susitarta dėl septynių temų, kurios teikiamos visuomenei pasirinkti“, – teigė A. Gruodytė. 

Anot jos, siūlomos temos susijusios su Europos ateitimi, vertybėmis, gamta ir piliečiais. Šiuo metu ECB vykdo euro zonos gyventojų apklausą, pagal kurios rezultatus bus atrinkta bendra idėja. Banknotų dizainai bus kuriami vėliau, atrinkus temą – tai tikimasi padaryti iki 2024 metų pradžios. 

„Tikimasi, kad tema naujiems eurų banknotams bus atrinkta iki 2024 metų, o po to bus skelbiamas jų dizaino konkursas, tada Europos gyventojams vėl bus suteikta galimybė pareikšti nuomonę apie – kokiam nominalui koks objektas“, – sakė A. Gruodytė.

Dabartinių banknotų tema – tiltai ir arkos, jie yra įsivaizduojami, nekonkretūs ir nepriskirti konkrečiam miestui ar valstybei.

Banknotai bus atnaujinti ne tik dizaino, bet ir saugumo prasme.

Rekomenduojami video