Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bulvių derlius sutelkė pėžaitiškius

Seniai bebuvo toks smagus žmonių sambūris Pėžaičiuose kaip aną saulėtą šeštadienį. Į pirmąją Bulvių šventę pėžaitiškius ir svečius pakvietė vietiniai verslininkai Juciai. Linksmai šurmuliavo susirinkusieji, klausėsi žinomų atlikėjų ir mėgėjų dainų. Azartiškieji varžėsi linksmose varžytuvėse, kad pelnytų patrauklius prizus. Gera žinia, kad Pėžaičių kasdienybę skaidrins nauja tradicija.

Bulvių šventės dalyvius sudomino linksmosios varžytuvės.Bulvių šventės dalyvius sudomino linksmosios varžytuvės.Šeštadienio popietę Pėžaičiuose buvo sunku rasti vietelę automobiliui pastatyti. Į renginį gausiai rinkosi ne tik pėžaitiškiai, bet ir Gargždų, aplinkinių seniūnijų žmonės. Jį organizavo verslininkų Daneliaus ir Aldonos Jucių bei Valdo ir Vaidos Jucių šeimos.

Gerai nusiteikusi renginio vedėja kaimietė Zosė su verslininke V. Juciene ir Kultūros centro direktore L. Netalimova.

Gerai nusiteikusi renginio vedėja kaimietė Zosė su verslininke V. Juciene ir Kultūros centro direktore L. Netalimova.Pėžaičiuose valdo parduotuvę, kavinę-barą, pobūvių salę, įmonė „Valdo atrakcionai“ siūlo pramogas vaikams. Jomis džiaugtis mažieji galėjo ir tą šventinę popietę. Savininkai tėvas ir sūnus nepailsdami gražina, puoselėja savo pastatus, aplinką. Nuo šio rugsėjo lankytojams atvertas kavinės kiemelis. Jauki erdvė prie verslo pastatų komplekso labai tiko šventei.

Pėžaičių bendruomenė dar nėra įregistruota, ją burti savo kieme tenka verslininkams. „Norėjome surengti šventę kaimo žmonėms, – sakė Juciai. – Pėžaitiškiai mums atėjo į talką – padėjo nupjauti žolę ir kita.“

Vyrai ruošėsi bulvių skutimo varžyboms.

Vyrai ruošėsi bulvių skutimo varžyboms.Verslininkams ruoštis šventei padėjo Veiviržėnų kultūros centro darbuotojai. „Jie remia mūsų miestelio šventes – mes jiems padedame savo idėjomis ir darbu“, – kalbėjo Kultūros centro direktorė Laura Netalimova.

Erdviose verslininkų valdose pasitiko šventės akcentai – maišai ir krepšiai su bulvėmis. Tinkamiausias metas švęsti Bulvių šventę – gerai užderėjęs derlius jau pargabentas iš laukų. Pasak senbuvių, Pėžaičių kraštas anuomet garsėjo bulvių derliumi. Tačiau dabar ūkininkai neaugina jų verslui – tik savo reikmėms.

„Bulvių šventė Pėžaičiuose neturi jokių sąsajų su Cepelinų švente Gargžduose ar Skomantuose, – tvirtino verslininkas Valdas Jucius. – Mes norėjome suburti bendruomenę švęsti Bulvių šventę. Tai bus tradicinis renginys. Ateityje tobulinsime jį.“

Nugalėtojams baikeriams įteiktas prizas.

Nugalėtojams baikeriams įteiktas prizas.Dalyvių dėmesį traukė kelios aistruolių komandos, dalyvavusios linksmose varžytuvėse: kas taiklesnis iš kelių metrų mesdamas bulvę į indą, greičiau, švariau ir daugiau nuskus bulvių ar greičiau suvalgys cepeliną ir kt. Tarp estafetės dalyvių buvo būrelis baikerių iš Klaipėdos. Vyrai rimtai žvelgė į humoristines varžytuves ir buvo pripažinti nugalėtojais. Estafečių dalyviams buvo įteikti prizai. Juos įteikusi V. Jucienė dėkojo renginio rėmėjams.

Susirinkusiesiems gerą nuotaiką dovanojo ansamblis „Jonis“, populiarusis dainininkas Vytautas Šiškauskas, dainininkės ir šokėjos iš Kintų. Šventę vainikavo fejerverkai.

Gražių atsiliepimų sulaukę verslininkai Juciai jau galvoja apie kitų metų šventę. „Ją papildysime naujais akcentais“, – žadėjo tradicijos kūrėjai. Pėžaičių seniūnaitijos seniūnaitė Danutė Ūselienė, aktyviai talkinusi šventės organizatoriams, net susigraudino, kad tiek žmonių susirinko Pėžaičiuose. „Mūsų kaimas gyvas“, – ištarė ji.

Siausti Bulvių šventėje palinkėjusi šnekioji kaimo Zosė (renginio vedėja Vilija Norvilienė) patarė treniruotis ir valgyti „kleckus“, kad galėtų laimėti varžytuvėse kitais metais.


  • Vidutiniškai Lietuvoje prikasama apie 15 tonų iš hektaro, o taikant šiuolaikišką agrotechniką galima gauti 30–50 t. Kasmet auginamų bulvių plotai mažėja.
  • Auginamos lietuviškos ir užsienietiškos bulvių veislės. Populiariausios – `Vineta`, (ankstyvųjų bulvių rūšis, vidutiniškai krakmolinga) ir `Laura` (vidutinio ankstyvumo) tiek versliniuose, tiek mėgėjų ūkiuose.
  • Bulvėse yra iki 24 proc. krakmolo. Cepelinams tinka daugiausia krakmolo turinčios bulvės. Antai tinka lietuviškos veislės `VB Aista`, o iš `VB Venta` nepadarysi. Tinka ir vėlyvoji `VB Rasa`.
  • Pagrindinis bulvių veislės rodiklis – gumbo spalva. Ji gali būti balta, pilkai arba melsvai balta, gelsva, silpnai geltona ir ryškiai geltona. Specialistų teigimu, bulvių minkštimo spalva kokybei įtakos neturi. Vieni žmonės mėgsta baltas, kiti – geltonas. Tai lemia įpročiai.

Virginija LAPIENĖ

banga,logo

 

Rekomenduojami video