Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Būkite budrūs: suaktyvėjo sukčiai – apsimeta loterijoje dovanojantys automobilius

Pastarosiomis dienomis sukčiai nusitaikė į automobilių pirkimu besidominčius gyventojus. Prisidengę „Lietuvos draudimo“ vardu, jie socialiniuose tinkluose platina žinutes apie neva už kelis eurus loterijoje dovanojamus automobilius. Saugumo ekspertai įspėja gyventojus išlikti budriems ir ignoruoti tokias sukčių melagienas. 

Socialiniame tinkle „Facebook“ patalpintas sukčių pranešimas skamba taip, tačiau galimos įvairios jo versijos:

„Tai ne aukciono pardavimas! Mes parduodame naudotus automobilius tik už 2,00 €! Mes skubiai valome savo atsargas ir parduodame saugius ir funkcionalius automobilius! Norėdami pasinaudoti šiuo pasiūlymu, apsilankykite svetainėje ir pateikite užsakymą! Kiekis ribotas“. 

„Lietuvos draudimo“ saugumo ekspertai perspėja gyventojus, kad bendrovė neturi nieko bendro su šia tikrovės neatitinkančia informacija ir ragina netikėti tokiais klaidinančiais pranešimais.  

Sukčiams svarbu patraukti gyventojų dėmesį juos nustebinant, todėl pasitelkiami tokie raktiniai žodžiai, kaip automobilių loterija, sandėlio valymas ir panašiai. Net jei yra minimas konkrečios bendrovės pavadinimas, tai nereiškia, kad pranešimo autorius yra minima bendrovė.

Galutinis sukčių tikslas paprastai būna išvilioti gyventojų pinigus, gauti prieigą prie asmeninių sąskaitų valdymo arba asmeninių duomenų. Todėl gyventojai perspėjami nesuteikti sukčiams jokių savo prisijungimo prie sąskaitų duomenų, sąskaitų numerių ir kitų finansinių detalių, taip pat neatlikti jokių mokėjimų pavedimų pagal gautas žinutes ar el. pašto laiškus.  

Kilus bet kokiems įtarimams, kad sukčiai galėjo gauti asmeninės interneto banko prieigos duomenis, būtina nedelsiant kreiptis į savo banką.

Rekomenduojami video