Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Braunasi per sugriuvusį tiltą – nepadeda nė užtvaros

Kėdainiuose sugriuvus Tilto gatvės tiltui problemos nesibaigia. Kol atliekamos ekspertizės, ne tik nejuda jokie tilto tvarkymo darbai ir jau kalbama, kad tiltas nebus suremontuotas greičiau nei per 2 ar 3 metus, bet ir lieka vos žingsnis iki didelės nelaimės – žmonės nepaiso to, kad tiltas uždarytas ir apjuostas užtvaromis. Pėstieji jas jau pralaužė. Fiksuojama, kad sugriuvusiu tiltu eina ir vaikai, ir suaugusieji.

Paviešino nutikimą

Tai, kad dalis kėdainiečių visiškai nesirūpina savo saugumu, paaiškėjo visai neseniai. Neabejingi kraštiečiai, pamatę tiltu keliaujančius asmenis, pradėjo vaizdus viešinti, informavo atitinkamas institucijas.

„Ryte pamačiau, kaip moksleivė eina per sugriuvusį tiltą nuo Šėtos gatvės IKI parduotuvės link. Galvojau, ką ji darys, juk užtverta, o, pasirodo, praėjimas kažkieno jau padarytas…

Lyg nebesimatydavo vaikų einančių, galvojau patikimai užtverta, betgi reikia vis tiek kelią trumpinti keliais metrais. Keista, juk ne taip paprasta buvo tvorą išplėšti“, – paviešinusi sugadintos tvoros nuotrauką kalbėjo kėdainietė Ina Vyšniauskė.

Atsirado ir daugiau

„Rinkos aikštei“ nuvykus prie tilto išties buvo matyti segmentinėje tvoroje išplėšta skylė, kuria galima lengvai pralįsti vaikui ar lieknesniam suaugusiajam.

Akivaizdžiai matėsi, kad tvora sugadinta tyčia ir kad skylė padaryta tam, kad pro ją galėtų pralįsti žmogus.

Pakalbinti Šėtos ir Kauno gatvės gyventojai pasakojo, kad matė tiltu einančius ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. Pasak jų, žmonės taip trumpina kelią jau ne vieną ir ne dvi dienas.

Lankėsi ekspertai

„Rinkos aikštė“ dėl Tilto gatvės tilto darbų ir susidariusios situacijos kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją.

Kai tik bus gautas oficialus atsakymas – informuosime skaitytojus. Tuomet bus aišku, kokių veiksmų planuojama imtis.

Beje, ketvirtadienį visą dieną Kėdainių mieste dirbo Kelių direkcijos specialistai, jie apžiūrėjo bei vertino ir dar vieno tilto per Dotnuvėlę būklę.

Praėjusios savaitės pradžioje kėdainiečiai ėmė dalintis vaizdais, kad byra ir tiltas per Smilgos upę Kėdainių mieste. Tačiau paaiškėjo, kad žmones labai išgąsdino lūžęs telekomunikacijų kabelius po tiltu laikantis vamzdis.

Prašo supratimo

Kelių direkcija informavo, kad sudarė valstybinės reikšmės kelio Tilto gatvėje esančio tilto avarijos tyrimo komisiją, kurios tikslas – nuodugniai ištirti avarijos priežastis.

Tilto avarijos tyrimui specialiai sudaryta komisija apžiūrėjo avarijos vietą, surinko ir išanalizavo visą reikalingą su statinio eksploatacija ir priežiūra susijusią dokumentaciją, tyrė kitas aplinkybes ir veiksnius, galimai turėjusius įtakos avarijai.

Įvykio padariniai gali būti pašalinti tik po to, kai komisija leis tai atlikti.

Pašalinus įvykio padarinius ir įvertinus tilto būklę, bus galima vertinti, ar tiltas tinkamas tolesnei eksploatacijai ir kokia apimtimi.

Prašo supratimo

Uždarius eismą minėtu tiltu per Nevėžį, eismas kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva.

Šiame kelyje esančiu tiltu (30,889 km) galima saugiai naudotis be apribojimų.

Pėsčiųjų eismas nukreipiamas tiltu per Nevėžio upę ties Didžiosios Rinkos aikšte.

Tilto gatvės tilto prieigos aptvertos, pažymėtos specialiais ženklais, sudėti betoniniai blokai. Šiuos darbus atliko Kėdainių kelių tarnyba.

Skubina rekonstrukciją 

Kėdainiuose susidarius nepavydėtinai situacijai, pagaliau vėl tęsiama Vilainių tilto per Nevėžį rekonstrukcija.

Tilto rekonstrukcijos darbai dėl technologinės pertraukos buvo sustabdyti iki kovo 15 dienos, tačiau nuspręsta juos atnaujinti anksčiau. Buvo žadama tądien įrengti ir pontoninį tiltą pėstiesiems, tačiau šis įrengtas ir atidarytas diena vėliau – antradienį.

Vilainių tilto rekonstrukcijos sutartis įsigaliojo 2021 metų lapkritį, o darbai pradėti dar pernai balandį. Darbu planuojama baigti šių metų liepą.

Rekomenduojami video